All You Could Ask For

Wydawnictwo: HarperCollins
9780062220752
angielski

All You Could Ask For, debut novel by Mike Greenberg, cohost of ESPN's Mike and Mike in the Morning, is a tender and insightful story of friendship and love, heartbreak and renewal, played out in the lives of three unforgettable women. Brooke has been happily married to her college sweetheart for fifteen years. Even after the C-section, the dog poop, the stomach viruses and the coffee...

Brooke has been happily married to her college sweetheart for fifteen years. Even after the C-section, the dog poop, the stomach viruses and the coffee breath, Scott always winks at her in just the right moments. That is why, for her beloved, romantic, successful husband’s fortieth birthday, she is giving him pictures. Of herself. Naked.

Newlywed Samantha learns of her husband’s cheating heart when she finds the goods on his computer.

High-powered career woman Katherine works with heartbreaker Phillip, the man who hurt her early on in her career.

Brooke, Samantha, and Katherine don’t know each other, but their stories are about to intertwine in ways no one could have imagined.

And all three are about to discover the power of friendship to conquer adversity, the satisfaction of unexpected delights, the incredible difference one human being can have on other lives--and that they have all they could ask for, as long as they have each other.

źródło opisu: HarperCollins Publishers, 2013

źródło okładki: http://www.harpercollins.com/

Wioleta Sadowska | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

"A rakowi mówię po prostu: PIEPRZ SIĘ!".

Rak piersi to najpopularniejszy, wykrywany nowotwór złośliwy u kobiet w naszym kraju. Wcześnie wykryty, może zostać całkowicie wyleczony. Ważna jest więc edukacja młodych kobiet, które same muszą pamiętać o bardzo istotnej w tym przypadku profilaktyce. Niezmiernie cieszy więc fakt, że powstają książki, będące swoistym ostrzeżeniem przed katastrofalnymi skutkami zaniedbania profilaktycznych działań. "Wszystko, o czym marzysz" jest właśnie takim dziełem.

Mike Greenberg to amerykański współgospodarz radiowego programu o sporcie "Mike&Mike in the Morning". Autor dwóch książek, które stały się bestsellerami na liście "New York Timesa". Obecnie mieszka w Connecticut z dwoma synami i z żoną Stacy, z którą stworzył na cześć swojej zmarłej przyjaciółki fundację o nazwie "Aniołki Heidi", wspierającą badania nad nowotworami. "Wszystko, o czym marzysz" to jego debiut.

Brooke to czterdziestolatka, która posiada w życiu wszystko czego pragnęła –...

Kasiek | 2015-01-16
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Wzruszająca książka, którą trudno oceniać pod względem fabuły, ponieważ jej treść nie może podlegać dyskusji przez osoby, które nie doświadczyły tej bezwzględnej choroby, jaką jest rak piersi. Trzy różne kobiety, z różnych światów, o różnych podejściach do życia, stają do walki z nowotworem, każda na swój sposób. Nie można krytykować postawy żadnej z nich, bo nie wiemy jak zachowałaby się każda z nas w obliczu takiego problemu, jak podeszłaby do leczenia, jak zorganizowałaby sobie resztę życia.
Książka podzielona jest na dwie części (przed i po diagnozie), a każda z nich składa się z "rozdziałów" przypisanych poszczególnym bohaterkom. Całość łączy się, gdy ich losy się przeplatają. Książka wciąga, wzrusza i daje do myślenia. Polecam.

Anna | 2016-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2016

Trzy kobiety; wszystkie pochodzące z Greenwich w stanie Connecticut, które połączył najokrutniejszy los - rak piersi. Poznały się przez portal, skupiający kobiety, które zostały doświadczone tą chorobą, niosący wzajemne wsparcie i pomoc.

W przypadku raka nie ma znaczenia pochodzenie, pozycja zawodowa, majątek; zdrowia i życia nie da się kupić. Każda z bohaterek tej książki miała niemal wszystko. Brooke - miłość, szczęśliwą rodzinę, ukochane dzieci, Samantha - pieniądze, bogatego ojca, choć w miłości się jej nie poszczęściło, Katherine - prestiżową pozycję na Wall Street, piękny apartament, własnego szofera i masę forsy.
Katherine powiedziała kiedyś: "pieniądze to jednak nie wszystko. Życie jest coś warte dzięki innym wspaniałym rzeczom, które mogą cię spotkać." I właśnie taką wspaniałą rzeczą było wsparcie i duchowa pomoc innych kobiet, zmagających się też z rakiem, rozmawiających, nadal cieszących się życiem, mających na nie pomysł.

Książka nie jest jakimś wyciskaczem łez;...

joaśka | 2015-01-23
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Kolejny raz wychodzę na czytelniczego outsidera. Przepraszam, ale naprawdę nie wiem, co miało mnie w tej książce rozbawić czy wzruszyć. Pierwsza część poświęcona mało zabawnym perypetiom trzech dorosłych kobiet. Uznałam, że skoro nie spełniła ona moich nadziei to może druga, zwłaszcza, że była to historia tych samych osób, ale już po diagnozie. I co? I nic. Sam temat raka nie wystarczy, aby uczynić opowieść wzruszającą, mądrą i refleksyjną.
Duże rozczarowanie.

Beti | 2014-09-20
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 19 września 2014

Październik na całym świecie uznawany jest jako miesiąc walki z rakiem piersi. Dlatego też chciałabym zaprosić Was serdecznie do zapoznania się z recenzją książki o raku piersi napisanej przez faceta.

Mike Greenberg jest współgospodarzem radiowego programu o sporcie Mike&Mike in the Morning i autorem dwóch książek, które trafiły na listę bestsellerów "New York Timesa". Mieszka w Connecticut z żoną Stacy i dwoma synami. Wraz z opublikowaniem tej książki (2013r) Mike i Stacy stworzyli na cześć swojej zmarłej przyjaciółki fundację o nazwie Heidi's Angels (Aniołki Heidi), poprzez którą całe honorarium autorskie zasila konto The V Foundation for Cancer Research, aby wspierać badania nad nowotworami i walkę z rakiem piersi. Książka "Wszystko o czym marzysz" ma swoją premierę już 8 października za sprawą wydawnictwa Muza.

Historia jaką autor nam przedstawia to losy trzech kobiet z Greenwich, które splatają się w dniu, w którym każda z nich dowiaduje się, że ma raka piersi. Jednak zanim...

Sylwka | 2015-02-05

Piękna i wzruszająca książka, która daje dużo do myślenia. W końcu nie wiemy co nam przyniesie jutro, nikt nie wie co nas w życiu czeka. Więc czy warto odkładać przyjemności na bok, zatapiać się w karierę lub smutek po odejściu ukochanego? Ta książka nie odpowie na te pytania, ale jest w niej zawarta mądrość, która pozwoli nam zrozumieć dlaczego powinniśmy się cieszyć tym co mamy.
Choroba nie wybiera, trafia, niszczy i nie pyta co po sobie zostawia, najważniejsze, aby mieć kogoś z kim możemy dzielić ból i tak zwyczajnie się nie poddawać, tylko walczyć, o jeszcze jeden oddech, jeszcze jeden dzień.

Anka | 2015-07-17
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 17 lipca 2015

Istnieje dużo lepszych książek na temat raka. Ta bardzo mnie zmęczyła i tak naprawdę niewiele wniosła. Może dlatego, że napisał ją facet, a facet nie doświadczy nigdy raka piersi. Nie wiem po co to pisał skoro nie ma nawet szansy na to zachorować. Mógł napisać o raku prostaty, albo innym, na który można zachorować bez względu na płeć. Zastanawiałam się po co to napisał. Pierwsza myśl: nie ważne czy jesteś młoda i zdrowa czy piękna i bogata i tak Cię dopadnie, poczekaj on przyjdzie, a potem będziesz go leczyć. Druga myśl: chciał pokazać jak różnie na raka reagują różne osoby. Trzecia myśl: chciał uświadomić czytelnikom, że istnieje fundacja walki z rakiem, która powstała po śmierci jego znajomej i dobrze byłoby ją wesprzeć.
Niestety w żadnym z tych trzech założeń ani autor ani historia nie wypadła wiarygodnie. Przynajmniej dla mnie.
I to jest największy minus tej książki.

Magdalena | 2014-09-19
Przeczytana: 18 września 2014

Nie przez przypadek ta wyjątkowa powieść trafi do rąk czytelników 8 października. Od wielu lat październik na całym świecie jest uznawany jako miesiąc walki z rakiem piersi. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem i statystycznie dosięga co 20 kobietę. Statystyki zmieniają swoje oblicze, kiedy choroba dotyka kogoś z naszych najbliższych, a nawet nas same. Książka Mike'a Greenberga "Wszystko, o czym marzysz" opowiada historię trzech kobiet, których losy krzyżują się w dniu, w którym każda z nich dowie się, że ma raka.

Brooke to czterdziestoletnia spełniona żona i matka. Rodzina jest jej największym szczęściem, a zarazem sposobem na życie. Kobieta nigdy nie miała aspiracji do robienia oszałamiającej kariery, jej celem jest być jak najlepszą dla męża i dzieci.
Samantha skończyła 28 lat i wyszła za mąż. Spędza uroczy miesiąc miodowy na Hawajach z nowo poślubionym małżonkiem, kiedy odkrywa dowód jego niewierności. Postanawia, iż nie będzie jego żoną ani minuty dłużej.
Katherine to...

izabela81 | 2016-04-20
Na półkach: Przeczytane, 2016 rok
Przeczytana: 21 marca 2016

Wzruszająca opowieść o przyjaźni i miłości, która zmusza do zastanowienia się nad życiem i jego wartością. Przed przystąpieniem do czytania nieco obawiałam się, że ta książka mnie przytłoczy i okaże się zbyt ciężka. Ale myliłam się, bowiem to powieść owszem pełna bólu, ale i nadziei i o poszukiwaniu szczęścia. Jestem pod dużym wrażeniem tego z jaką niesamowitą wrażliwością oraz taktem autor opisał kobiecy świat i typowo kobiecą przypadłość. A przecież to mężczyzna, a potrafił wszystko tak celnie ująć. Brawo!

"W świetle słońca stało się jasne, że plany można robić najwyżej na resztę dnia. Nie sposób przewidzieć, co niesie kolejny tydzień, miesiąc czy rok, nie mówiąc już o całym życiu. Jedyny pewnik, to że wszystko jest niepewne."

Katee | 2015-03-27
Przeczytana: luty 2015

"Wszystko o czym marzysz" autorstwa Mika Greenberga jest poruszającą opowieścią o zmaganiach trzech zwyczajnych kobiet z groźną i podstępną chorobą jaką jest rak piersi. Jest to jedna z tych książek napisanych ku przestrodze, dających wiele do myślenia i skłaniających do kontrolowania stanu swojego zdrowia. Jej premiera miała miejsce 8 października, w dniu, który uważany jest za światowy dzień walki z rakiem piersi, a całe honorarium ze sprzedaży książki ma zostać przekazane na rzecz badań nad nowotworami i walkę z chorobą.

Książka składa się z dwóch części: przed diagnozą i po.
W pierwszej poznajemy zwyczajne życie i losy trzech kobiet, które łączy jedynie miejsce pochodzenia.
Brooke jest przykładną matką i żoną, która dla szczęścia swojej rodziny jest gotowa zrobić niemalże wszystko. Stara się być wciąż piękna i atrakcyjna by temperatura związku po tylu latach małżeństwa nie opadła, co trzeba przyznać świetnie jej wychodzi. Na 40-te urodziny męża przygotowała coś wyjątkowego,...