Szamanka na szpilkach

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Shaman in Stilettos
literatura współczesna,
Ag2S

Od życiowego kryzysu do wewnętrznego spokoju – prawdziwa historia współczesnej kobiety. Nikt z grona przyjaciół Anny Hunt nie traktuje serio jej pomysłu na trzymiesięczną wyprawę do Peru, która ma być oderwaniem się od stresującej i niezostawiającej czasu na życie osobiste pracy. Dwudziestodziewięcioletnia Anna (kochająca buty na wysokich obcasach, czekoladę, szybkie samochody i wino) ma...

Nikt z grona przyjaciół Anny Hunt nie traktuje serio jej pomysłu na trzymiesięczną wyprawę do Peru, która ma być oderwaniem się od stresującej i niezostawiającej czasu na życie osobiste pracy. Dwudziestodziewięcioletnia Anna (kochająca buty na wysokich obcasach, czekoladę, szybkie samochody i wino) ma wszystko – włącznie z bogatym mężczyzną i komfortowym mieszkaniem w zamożnej dzielnicy. Czy ktoś taki poradzi sobie z dala od cywilizacji?

W amazońskiej dżungli Anna ma okazję wypić ayahuasca, jeden z najsilniejszych znanych ludzkości halucynogenów. Nawiązuje burzliwy romans z Maximem Moralesem, charyzmatycznym i rozbrajająco uwodzicielskim szamanem, od którego otrzymuje zdarzającą się raz w życiu propozycję: „Zostań moją uczennicą”. Anna podejmuje wyzwanie i rozpoczyna pasjonującą podróż, która całkowicie odmieni jej życie.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Szamanka_na_szpilkach-p-32094-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Szamanka_na_szpilkach-p-32094-1-30-.html

BagatElka | 2013-08-22

Historia o pogoni za króliczkiem,która to pogoń ma być wielce satysfakcjonująca aniżeli moment dopadnięcia a jest to droga przez mękę.

Szykowałam się na niesamowitą opowieść o odkrywaniu własnego ja,o przejściach na wyższe stany świadomości ,sądziłam,że spotkam się z mistyczną tajemnicą i pięknem pradawnych obrzędów.... i na oczekiwaniach się skończyło.
Bohaterka poza piciem podejrzanych mikstur,wymiotowaniem na mury dawnych świątyń i opisami halucynacji tak naprawdę myśli ciągle o jednym- jak dopaść seksownego szamana albo jak sprawić aby on dopadł ją i w końcu zaspokoił.
Szaman w gatkach od Calvina Kleina ,pachnący markowymi perfumami to jakaś kolosalna pomyłka.
Pośrodku dżungli,w prymitywnym warunkach autorka zadręcza się myślą o swoich wielkich majtach... to już tradycja chyba u angielskich pań piszących,że te nieszczęsne galoty pod pachy pojawiają się jako stały element w sytuacjach męsko-damskich.
Drogie samice noście seksowne koronki albo po prostu nic - jedna udręka...

Turniquet 92 | 2014-12-20

Polecam tą książkę, bo jest, lekka i przyjemna idealna na długie zimowe wieczory. Mimo dość dużej objętości 500 stron szybko i łatwo się czyta, bo napisana dużą czcionką i prostym, współczesnym językiem.Dobra szczególnie dka dziewczyn, bo bohaterką jest 29 letnia Anna, dziennikarka z Londynu, wielbicielka czekolady i szpilek, której życie wypełniają imprezy. Któregoś dnia stwierdza jednak, że iej życie jest monotonne i za namową znajomej rzuca wszystko i wyjeżdża na rok do Peru.To wszystko czego tam doswiadczy (zderzenie kulturowe, spotkania z szamanami i cywilizacją astekow, Inków i Majów itd.)oczywiście wywrze na nia ogromny wpływ i ją odmieni, Polecam głównie ze względu na możliwość poznania obrządkow i zwyczajów mieszkańców Ameryki Południowej, to pierwsza moja książka, której akcja jest tam umiejscowiona i zapewne nie ostatnia

Eponine | 2014-01-07
Na półkach: Państwa-miasta
Przeczytana: 07 stycznia 2014

Książka, która w jakiś sposób do mnie przemówiła, choć nie jestem w stanie dokładnie określić, dlaczego. Być może jej natura jest tak ulotna jak obrzędy, których opisy zawiera.
Z pozoru to historia taka jak wszystkie te, których mam już po dziurki w nosie - samotna kobieta sukcesu ku zdziwieniu równie spełnionych zawodowo znajomych rzuca wszystko i postanawia rozpocząć życie w dzikiej głuszy daleko od cywilizacji. Początkowo zachwycona, mniej więcej w połowie powieści przeżywa kryzys, który oczywiście przezwycięża, by żyć szczęśliwie w swojej nowej rzeczywistości.
Autorce udało się jednak "wymalować" obraz tak pełen urokliwych szczegółów, że nawet stary jak świat szablon nie był w stanie zniechęcić mnie do czytania. Udowodniła przy tym, że umiejętnie zbudowane napięcie może do tego stopnia zmniejszyć moją wrażliwość na banał, że pochłaniałam kolejne rozdziały, nie mogąc doczekać się zakończenia.
Cała historia toczy się wokół romansu Annie z peruwiańskim szamanem, który stanowi...

Satori | 2014-03-30

Jeśli książka może pobudzić wyobraźnię, przenieść do świata zmysłów, otworzyć umysł na śmiałe plany i realizacje dawno zapomnianych marzeń, a co najważniejsze zmusić do zmiany swoich przyzwyczajeń i nawyków, aby móc otrząsnąć się z marazmu szarej codzienności, to tak, zasługuje na wysoką ocenę. Kolejna pozycja wśród książek, które w magiczny sposób opisują siłę kobiecości.

Maleństwo | 2013-03-30
Na półkach: Czytane inaczej

Książka - jak rzadko - przyciągnęła mnie okładką. Śliczna jest; magiczna, tajemnicza, przyciągająca wzrok. Niestety kolejny raz utwierdziłam się w przekonaniu, że to nie jest dobry sposób dokonywania wyboru lektury. Nie oznacza to, że książka mnie rozczarowała, ale zachwytu też nie było.
Anna jest typowym przykładem kobiety sukcesu. Wzięta dziennikarka, odnosząca sukces za sukcesem, do tego przystojny, zamożny chłopak, grupa przyjaciół i intensywny tryb życia. Problem jest taki, że - jak to w życiu bywa - pod pozorem szczęścia i bogactwa, kryje się zagubiona kobieta. Anna postanawia uwolnić się z miejskiego trybu życia i wyjechać na wakacje do Peru. Tam poznaje uroczego szamana Maximo, który oprócz szamańskich umiejętności charakteryzuje się urodą Jamesa Bonda. Anna pod jego opieką odkrywa w sobie umiejętności godne największego szamana. Podróż do Peru całkowicie odmienia jej życie, pytanie tylko na jak długo i czy naprawdę?
Mam do tej powieści mieszane uczucia. Z jednej strony...

Jadźka | 2013-03-27
Na półkach: Rok 2013
Przeczytana: 21 marca 2013

„Szamanka na szpilkach” to tytuł, po który od razu chce się sięgnąć. Nie tylko prosta okładka, ale ciekawy opis potrafią przyciągnąć jak magnes. Literatura kobieca i literatura podróżnicza razem? To da się zrobić. Udowadnia to Anna Hunt w swojej powieści, którą my, jako czytelnicy, od niedawna możemy poznać. Muszę przyznać, że dawno nie wciągnęła mnie tak mocno zwyczajowa opowieść. Ciekawa wędrówka bohaterki przez Peru i jej ścieżka do szamanizmu po prostu niesamowicie pochłania odbiorcę. A co więcej, drogie czytelniczki, intrygujący i przystojny bohater, nie raz wzbudza mieszankę najróżniejszych emocji.

Anna, główna bohaterka powieści, postanawia oderwać się od stresującej pracy i wyjechać do Peru. Jej trzymiesięczny pobyt poza granicami Londynu nie wzbudza uznania u jej znajomych, którzy nie traktują poważnie jej decyzji. Na miejscu, wśród amazońskiej dżungli, Anna poznaje Maximo – miejscowego szamana, przystojnego i intrygującego mężczyznę, z którym nawiązuje bardzo burzliwy...

| 2015-11-03
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Sięgnęłam po tę książkę, bo odezwała się we mnie nastoletnia fascynacja tym krajem. Cóż mogę o niej napisać - na pewno pochłania. Czy jest skomplikowana? Raczej nie... Głównym wątkiem są rozterki Anny na temat pozostania w Peru. To, co niewątpliwie chwyciło mnie za serce to fakt poznawania własnej tożsamości. Uwielbiam powieści, w których - nawet naiwnie - ukazuje się niszczycielską siłę tego świata i jego destrukcyjne dążenie do wyparcia się natury. Mnóstwo opisów szamańskich obrzędów i wizji związanych z piciem roślinnych wywarów, troszkę współczesności i dużo przemyśleń głównej bohaterki. Momentami męczących, ale mimo to książkę polecam.

Valakiria | 2014-02-03
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 03 lutego 2014

Muszę przyznać, że skusiła mnie ta niesamowicie magnetyczna okładka. No i tytuł taki zadziorny, lekko prowokujący... Niestety, porzekadło "nie sądź książki po obwolucie" sprawdziło się doskonale. Przepiękna okładka nie była opakowaniem do równie wspaniałej treści, niestety. Przede wszystkim niebywale irytowała mnie główna bohaterka, erotomanka na głodzie, która albo starała się nadążyć w szamańskich mądrościach za swoim mentorem, albo w kółko trajkotała o tym, jak bardzo jest podniecona. Za którymś razem miałam ochotę naprawdę mocno nią potrząsnąć. Jeśli chodzi o samego naczelnego szamana, Maximo Moralesa, to trzeba przyznać, że ciekawa z niego postać. Podobało mi się jak niedopowiedzeniami i subtelnymi gierkami doprowadza bohaterkę do obłędu. Ciekawe też były opisy szamańskich obrzędów - za dokładność w ich przedstawieniu duży plus.
Ogólnie mówiąc książkę przeczytałam szybko, chociaż nad sensem niektórych zdań trzeba się było trochę nagłowić. Szamańska filozofia często jest...

prawie-blond | 2015-10-09
Na półkach: Nie polecam
Przeczytana: 01 października 2015

jak daleko można się posunąć, żeby posunąć wakacyjne zauroczenie? jeśli tak ma wyglądać odnajdywanie siebie, to lepiej nie szukać :/

dobrze, że bohaterka te dragi miała mocne...

| 2014-10-17
Przeczytana: 27 kwietnia 2013

Z miłości do Peru.
Właśnie dlatego sięgnęłam po tę książkę. Odezwała się we mnie moja nastoletnia fascynacja tym krajem. Cóż mogę o niej napisać - na pewno pochłania. Czy jest skomplikowana? Raczej nie... Głównym wątkiem są rozterki Anny na temat pozostania w Peru. To, co niewątpliwie chwyciło mnie za serce to fakt poznawania własnej tożsamości. Uwielbiam powieści, w których - nawet naiwnie - ukazuje się niszczycielską siłę tego świata i jego destrukcyjne dążenie do wyparcia się natury. Mnóstwo opisów szamańskich obrzędów i wizji związanych z piciem roślinnych wywarów, troszkę współczesności i dużo przemyśleń głównej bohaterki. Momentami męczących, ale mimo to książkę polecam.