Trening pamięci. Projektowanie, realizacja, techniki i ćwiczenia

Wydawnictwo: Difin
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-7641-375-4
Marija

Książka jest jednocześnie poradnikiem metodologicznym i metodycznym. Z jednej bowiem strony Autorzy piszą o tym, jakie działania należy podjąć, żeby zaprojektować i przeprowadzić trening pamięci (metodologia), a z drugiej pokazują, jak to zrobić – jakie postawić sobie cele, jakie przekazać treści, jakimi metodami się posłużyć, jakie techniki i ćwiczenia wykorzystać (metodyka). Oryginalność...

Oryginalność książki wyraża się w możliwości wykorzystania zawartych w niej treści w pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak i osobami dorosłymi i starszymi; zarówno w ramach placówek oświatowych (szkół, uczelni), instytucji kulturalnych i edukacyjnych (domy kultury, kluby, świetlice), jak i organizacji pozarządowych i firm szkoleniowych, realizujących projekty edukacyjne. Możliwe jest także samodzielne korzystanie z proponowanych ćwiczeń w celu podniesienia własnych możliwości pamięciowych.

Książka skierowana jest przede wszystkim do osób projektujących szkolenia – warsztaty pamięci i koncentracji uwagi dla różnych grup odbiorców. Prezentuje nie tylko różne ćwiczenia i techniki, ale sposoby ich wykorzystania podczas przygotowywania tego typu warsztatów.

źródło opisu: http://ksiegarnia.difin.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.difin.pl/

Jest to książka dotycząca treningów pamięci, dla ludzi którzy się tym zajmują. Książka jest napisana prostym językiem, podzielona na pięć rozdziałów. Pierwszy rozdział dotyczy podstaw i ogólnych zasad treningu pamięci. Drugi moim zdaniem jest najbardziej wartościowy jest w nim dokładnie opisane dziesięć podstawowych zasad treningu pamięci. Trzeci to projektowanie treningu, to głównie dla osób zajmujących się tym tematem. Czwarty rozdział dotyczy technik i ćwiczeń, tutaj można znaleźć ciekawe wskazówki. Piąty to przykładowe scenariusze zajęć.

Mimo iż książka jest dla osób zajmujących się treningiem pamięci zawodowo, dowiedziałem się z niej wielu ciekawych informacji które mogę zastosować osobiście. Zdecydowanie jest warta swojej ceny i przeczytania.

Marija | 2013-02-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rozwój
Przeczytana: 2011 rok

Praktyczna, prosta, pomocna. Polecam laikom, jak i osobom zajmującym się profesjonalnie treningiem pamięci.