Transfer - obywatelstwo - majątek. Trudne problemy stosunków polsko-niemieckich. Studia i dokumenty

Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
83-89607-60-3
magdad

Książka stanowi kolejny, po dwutomowej publikacji Problem reparacji, odszkodowań i świadczeń w stosunkach polsko-niemieckich 1944–2004, krok w kierunku rzetelnego przedstawienia polskiej opinii publicznej kwestii obciążających stosunki polsko-niemieckie. Na tom składa się 10 opracowań eksperckich poświęconych przesiedleniom poczdamskim i ich kontynuacji: repatriacji oraz łączeniu rodzin, zagadnieniom obywatelstwa osób wyjeżdżających z Polski do RFN oraz majątków poniemieckich przewłaszczonych przez Polskę po II wojnie światowej. Uzupełnienie studiów, podobnie jak w poprzedniej publikacji, stanowią materiały źródłowe.

źródło opisu: www.pism.pl

źródło okładki: www.facebook.com/Wydawnictwo.PISM