The Restorer

Okładka książki The Restorer Amanda Stevens
Okładka książki The Restorer
Amanda Stevens Wydawnictwo: Harlequin, HarperCollins Cykl: Graveyard Queen (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Graveyard Queen (tom 1)
Harlequin, HarperCollins
2012-02-21
2012-02-21
po angielsku

W "The Restorer" przenosimy się w świat Amelii Gray, restauratorki cmentarzy, która ma zdolność do widzenia duchów. Przez lata trzymała się surowych zasad przekazanych przez ojca, aby chronić się przed pasożytniczą naturą zmarłych. Jednak gdy do jej życia wkracza nawiedzony detektyw policyjny, wszystko się zmienia, włącznie z zasadami, które zawsze ją chroniły.

Wszystko zaczyna się od odkrycia okrutnie zamordowanego ciała młodej kobiety na jednym z zabytkowych cmentarzy w Charleston. Klucze do odnalezienia mordercy - i innych jego ofiar - kryją się w symbolice nagrobków, którą tylko Amelia potrafi interpretować. Devlin potrzebuje jej pomocy, ale jego duchy ciągle go prześladują, czerpiąc ciepło z jego energii. Ostrzeżenie go o tym stanowiłoby zaproszenie ich do życia Amelii. Postanawia trzymać się z daleka, ale przyciąganie emanujące od Devlina staje się coraz silniejsze, zwłaszcza gdy symbole prowadzą ją bliżej mordercy i kruchego welonu, który oddziela ten świat od następnego.

"The Restorer" oferuje ciekawą mieszankę tajemnicy i paranormalnych wątków, które sprawiają, że książka jest wciągająca. Amanda Stevens zgrabnie wplata wątki symboliki nagrobkowej, dodając im niezwykłej głębi. Jej opisy cmentarzy i atmosfery Charlestonu ożywiają wyobraźnię czytelnika, przenosząc go w mistyczną rzeczywistość.

Niemniej jednak, pomimo wciągającej fabuły i dobrze zarysowanych postaci, "The Restorer" nie osiąga pełnego potencjału. Momentami narracja staje się nieco powolna, a tempo akcji mogłoby być bardziej dynamiczne. Choć relacja między Amelią a Devlinem jest interesująca, brakuje jej głębszego rozwoju i większej chemii. Niektóre elementy fabuły mogą wydawać się przewidywalne, co wpływa na ogólną satysfakcję z lektury.

Mimo to, "The Restorer" pozostaje godną uwagi lekturą dla miłośników paranormalnych klimatów i tajemniczych zagadek. Amanda Stevens stworzyła fascynujący świat, który potrafi zainteresować i wciągnąć czytelnika. Mimo pewnych niedociągnięć książka oferuje wciągającą lekturę dla tych, którzy lubią historie z nutą nadnaturalności i mrocznej atmosfery cmentarzy. Ocena: 6/10.

Wszystko...

Bardzo dobra powieść, połączenie romansu paranormal, kryminału, horroru. Królowa Cmentarza, Amelia Grey, pomaga inspektorowi policji Johnowi Devlinowi w znalezieniu sprawcy(-ów?) serii brutalnych morderstw... Duchy, stare cmentarze, tajemnicze rytuały i śmierć... Niepokojący klimat powieści, narastający strach i napięcie. Wszechobecne tajemnice...
Niezły początek serii. Zachęcający:)

Niezły początek serii....

• Jest
  • ⚠️❗ Chcę przeczytać - JUŻ !!!
  • Po angielsku
  • Domowa biblioteczka