Zgłosuj na książki roku 2017

Azja Wschodnia na przełomie XX i XXI wieku. Przemiany polityczne i społeczne. Studia i szkice

83-88542-95-8
azja wschodnia, polityka
anka

Jest to pierwsza tego rodzaju publikacja od przełomu w 1989 r. Autorzy skupiają swoją uwagę na latach 90. Ze względu na znaczną objętość zgromadzonego materiału książkę podzielono na dwa tomy: pierwszy przedstawia kraje Azji Wschodniej, niekiedy nazywane krajami Azji regionu Pacyfiku, ukazuje ich przemiany wewnętrzne: polityczne, gospodarcze i społeczne, drugi - ich stosunki wzajemne, zmieniające się stosunki międzynarodowe (również z wielkimi mocarstwami), rozwój gospodarczy oraz współpracę z Polską w wielu aspektach. Mamy nadzieję, że praca ta przybliży polskim czytelnikom coraz bardziej znaczący w świecie region Azji wybrzeża Pacyfiku, a poniekąd służyć może jako swoisty informator osobom i instytucjom zajmującym się Azją oraz współpracą z tymi krajami.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl/