Azja Wschodnia na przełomie XX i XXI wieku. Przemiany polityczne i społeczne. Studia i szkice

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-88542-95-8
azja wschodnia, polityka
anka

Jest to pierwsza tego rodzaju publikacja od przełomu w 1989 r. Autorzy skupiają swoją uwagę na latach 90. Ze względu na znaczną objętość zgromadzonego materiału książkę podzielono na dwa tomy: pierwszy przedstawia kraje Azji Wschodniej, niekiedy nazywane krajami Azji regionu Pacyfiku, ukazuje ich przemiany wewnętrzne: polityczne, gospodarcze i społeczne, drugi - ich stosunki wzajemne, zmieniające się stosunki międzynarodowe (również z wielkimi mocarstwami), rozwój gospodarczy oraz współpracę z Polską w wielu aspektach. Mamy nadzieję, że praca ta przybliży polskim czytelnikom coraz bardziej znaczący w świecie region Azji wybrzeża Pacyfiku, a poniekąd służyć może jako swoisty informator osobom i instytucjom zajmującym się Azją oraz współpracą z tymi krajami.

źródło opisu: http://www.wydawnictwotrio.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl/

telefonalarmowy | 2018-07-24
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Korea
Przeczytana: 24 lipca 2018

Ta książka to właściwie Biblia dla osób zainteresowanych Azją Wschodnią i jej historią (w szczególności ostatnim wiekiem). Choć jej chronologia kończy się na roku 2003 to informacje w niej zawarte są z pewnością nadal bardzo wartościowe i aktualne. Opisy są przystępne opatrzone dużą ilością faktów. Zdecydowanie polecam!

anka | 2013-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2013