Saga o Rubieżach. Tom 2

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Saga o Rubieżach". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Los días del Fuego
Ag2S

Po odparciu najeźdźców mieszkańcy Żyznych Ziem odetchnęli. Lecz nie na długo. Porażki nie osłabiają Nienawiści. Przeciwnie – po każdej z nich podnosi się i ryczy z furią na cztery strony świata. Wkrótce do wybrzeży kontynentu przybija kolejna flota Misaianesa. W drugim tomie „Sagi o Rubieżach” Żyzne i Stare Ziemie łączą siły, by stoczyć decydującą wojnę. Syn Śmierci dowodzi bitwami, nie...

W drugim tomie „Sagi o Rubieżach” Żyzne i Stare Ziemie łączą siły, by stoczyć decydującą wojnę. Syn Śmierci dowodzi bitwami, nie ruszając się z wnętrza swojej góry. Matka obserwuje go z oddali. By pokonać Misaianesa, wojna, polityka i magia muszą działać jak jeden organizm. Tylko czy to możliwe?

„Sagą o Rubieżach” Liliana Bodoc przebojem wdarła się do czołówki literatury latynoamerykańskiej, wytyczając nowe trendy i zaskarbiając sobie tłumy zagorzałych fanów oraz przychylność krytyków. Brawurowe połączenie fantastyki z historią i mitologią prekolumbijskiej Ameryki fascynuje rozmachem i skłania do refleksji nad kondycją współczesnego społeczeństwa.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Saga_o_Rubiezach__Tom_2-p-32104-1-16-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Saga_o_Rubiezach__Tom_2-p-32104-1-30-.html

Fantasy-Bestiarium | 2016-01-31

"Saga o Rubieżach. Tom 2" autorstwa Lilianny Bodoc szybko stała się bestsellerem literatury latynoamerykańskiej, skądinąd całkiem słusznie. Książka łączy w sobie połączenie fantastyki z historią oraz mitologią prekolumbijskiej Ameryki. Jest to połączenie mało spotykane, dlatego o cyklu - Saga o Rubieżach, praktycznie od razu stało się głośno. Książka wielokrotnie zmusza do przemyśleń i refleksji nad historią i ludzką naturą. To ostatni tom tego wyjątkowego i porywającego cyklu. Autorka zakończyła wzruszającą historię w sposób emocjonujący i zaskakujący.

Mieszkańcy Żyznych Ziem odparli morderczy i krwawy atak najeźdźców. Niestety nie długo cieszyli się wolnością i spokojem. Flota Misaianesa atakuje ponownie, a Żyzne i Stare Ziemie łączą siły. Decydująca bitwa nadciąga, a Syn Śmierci będzie musiał poprowadzić swoją armię do zwycięstwa. Czy Misaianes zostanie pokonany? Gdzie knowania, intrygi i podstępna polityka rozciągają swe macki.

W książce odnajdziemy dobrze nam znane postacie...

azi1986 | 2014-01-29
Przeczytana: 2014 rok

Książka napisana dobrym językiem, choć nie czyta jej się lekko. Fabuła jest ciekawa, a bohaterowie intrygujący.
Polecam fanom sensacji!

| 2013-07-26

To poważna fantastyka poruszająca niebanalne tematy. Polecam. Przeczytać koniecznie.

Bardzo dziwnie wydana ( w dwóch książkach ) specyficzna trylogia fantasy jest czymś absolutnie wyjątkowym. Tom drugi, ,,Dni Ognia" jest moim zdaniem lepszy od poprzednich części, lecz nie byłby takich bez nich.

Nakreślone w poprzednich częściach postaci żyją dalej, i nie robią już wrażenia nieciekawych. Rozpoczęte wątki rozwijają się, niezapomniane, pojawiają się nowe, a historia zachowuje ciągłość. Nie ma żadnych czasem irytujących powtórzeń, mających wyraźnie przypomnieć czytelnikowi co działo się w poprzednim tomie. Zaletami ,,Sagi..." jest nie tylko bogactwo przekazu, ale także jej inność.

Wyraźniej niż wcześniej widać, że wszystko w ,,Sadze o Rubieżach" jest inne niż gdziekolwiek indziej. Akcja opisywana jest w sposób przywodzący na myśl legendy i opowieści. Choć jest prowadzona bez filmowego napięcia, to stanowi część książki i wciąż wzbudza emocje. Wielu bohaterów nie jest nawet...

PawelM | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Mnie się podobało, ale czy polecam.... Zależy komu – uprzedzam, że większość recenzji była w stylu: łeee, bleee, rozwlekłe, nudne. W każdym razie, jeśli Wam podobał się Władca pierścieni Tolkiena, Pamięć, smutek, cierń Williamsa, Fionavarski gobelin Kaya, Saga o wojnie światów Feista, a nade wszystko Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka Donaldsona – śmiało sięgnijcie po powieść Liliany Bodoc. Powinna Wam przypaść do gustu.

WIĘCEJ:

michal3 | 2017-05-22
Przeczytana: 11 maja 2017

Niestety, ale na dłuższą metę "Saga o Rubieżach" jest nużąca. Spodziewałem się, że drugi (lub trzeci, jak kto woli) tom będzie dużo ciekawszy, a tak naprawdę to tylko trzymał poziom pierwszego. Historia staje się coraz bardziej schematyczna, aż w końcu jest finał i zero emocji. Szkoda. Dzień po lekturze pustka w głowie.

| 2013-04-22
Przeczytana: 04 kwietnia 2013