Kanalizacya miasta Warszawy jako narzędzie judaizmu i szarlataneryi w celu zniszczenia rolnictwa polskiego oraz wytępienia ludności słowiańskiej nad Wisłą

Wydawnictwo: Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca w Krakowie
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

źródło opisu: Opis autorski dokonany przez bibliotekarza edytującego opis ksiażki

źródło okładki: L. Anczyca i spółki 1900

K_Schmidt | 2016-02-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 lutego 2016

"Biurokratyzm warszawski oszołomiony przez kuglarstwa materyalizmu, zdziczony przez obskurantym grecko-łaciński, rozczulony udanemu lamentacyami motłochu próżniaczego, na temat braku pracy i chleba - nieświadomy znaczenia ekskrementów ludzkich w ekonomii życia kulturalnego - uwierzył w prawdziwość podszeptów żydowsko-pogańskich i upatrzył w zniszczeniu nawozów kloacznych, jutrzenkę uzdrowienia i ubogacenia ludności polskiej".
Ta broszurka zawiera: patos, światowy spisek i ekskrementy - wyłącznie te trzy rzeczy, ale w różnej kolejności.
Co ja, do kroćset, przeczytałam? Nie wiem, ale z całą pewnością to było doświadczenie czytelnicze jedyne w swoim rodzaju .

Ader | 2017-10-05
Jantarka | 2017-08-11