Dragon Bones

Książka jest przypisana do serii/cyklu "The Hurog Duology". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ace Books
Dragon Bones
angielski
Marta

Riding into a war that’s heating up on the border, Ward, the new lord of Herzog, is sure he’s on the fast track to glory. But soon his mission takes a deadly turn. For he has seen a pile of magical dragon bones hidden deep beneath Hurog Keep. The bones could prove to be dangerous in the wrong hands, and Ward is certain his enemies will stop at nothing to possess them.

daria | 2013-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 07 marca 2013

Grając głupca.
Prawie każdy myśli, że Ward z Hurog to prostoduszny głupiec — i to mu pasuje. Ale niewielu ludzi wie, że jego głupota jest (bardzo przekonująco) symulowana. I to wszystko, co uratowało go przed śmiercią z rąk swojego brutalnego ojca, który zawsze widział Warda, jako zaciekłego rywala w walce o władzę.
Gdy jego ojciec umiera, Ward zostaje nowym władcą Hurog… dopóki szlachcic nie oznajmia, że jest on zbyt tępy by rządzić. Ward wie, że nie może dłużej grać durnia. Żeby odzyskać swoje królestwo, musi udowodnić, że jest tego wart — i to szybko.
Jadąc na wojnę, która rozpala się na granicy, Ward jest pewny, że znajduje się na szybkiej drodze do chwały. Ale wkrótce jego misja robi się śmiertelnie poważna. Gdyż zobaczył stertę magicznych, smoczych kości, ukrytych głęboko pod Twierdzą Hurog. W nieodpowiednich rękach kości te mogą być niebezpieczne, a Ward jest pewny, że jego przeciwnicy nie cofną się przed niczym, żeby je zdobyć

Opis napisany przez Dirka

Nanik | 2014-05-10
Na półkach: Przeczytane, 040 Fantasy

Ociągałam się z sięgnięciem po nią, gdyż wcześniejsza seria tej autorki, "Alfa i Omega", mnie nie przekonała (nigdy nie przepadałam za wilkołakami). Ale... historia o Hurogach mnie zachwyciła :) Może dlatego, że wątków romantycznych było w niej bardzo mało? Może dlatego, że główny bohater z początku wydawał się wyjątkowo nieatrakcyjny: zbyt młody (jak na mój gust), chwilami nieporadny, opisywany jako co prawda wysoki, ale sprawiający na otoczeniu wrażenie głupca. Popełniał błędy, a nawet - co podobno dla głównych bohaterów niewybaczalne - zdarzało mu się płakać. Mimo to szybko stał się moim ulubieńcem :) Musiał przejść swoją drogę, stopniowo odkryć siebie - i autorce udało się to opisać w dość przekonujący, moim zdaniem, sposób. Ward miał coś takiego w sobie, że ludzie chcieli za nim iść :) Słowa, którymi opisał go bliski przyjaciel: "Równie łatwo jest być wściekłym przy szczeniaku, co być wściekłym na Warda".

Oreg zresztą również jest interesującą postacią - czasem psotny,...

ZaCzytana | 2017-07-10
Zuzia | 2016-12-17