Na ziemi świętej. Tam gdzie ziemia dotyka nieba

Wydawnictwo: WAM
Na ziemi świętej. Tam gdzie ziemia dotyka nieba
978-83-7767-060-6
ziemia święta

Wyrusz w podróż życia i otwórz swoje serce na serca innych. Gdy biblijny patriarcha Jakub uciekał przed gniewem swego brata Ezawa, nie zdawał sobie sprawy, że czeka go niezwykła wyprawa. Dramatyczne okoliczności jednak nie przeszkodziły, by właśnie tam, nie w rodzinnych stronach, Bóg objawił się Jakubowi. Dziś podróżowanie odbywa się w mniej dramatycznych okolicznościach, ale cel pozostał ten...

Wyrusz w podróż życia i otwórz swoje serce na serca innych.

Gdy biblijny patriarcha Jakub uciekał przed gniewem swego brata Ezawa, nie zdawał sobie sprawy, że czeka go niezwykła wyprawa. Dramatyczne okoliczności jednak nie przeszkodziły, by właśnie tam, nie w rodzinnych stronach, Bóg objawił się Jakubowi. Dziś podróżowanie odbywa się w mniej dramatycznych okolicznościach, ale cel pozostał ten sam.
Podróż do Ziemi Świętej Jacka Święckiego to coś więcej niż turystyczna przygoda. To pielgrzymka śladami patriarchów, sędziów i proroków. To wreszcie poszukiwanie siebie, odnajdywanie innych i nadzieja na Spotkanie. Jedyne w swoim rodzaju.

Książka zawiera praktyczne porady dotyczące pielgrzymowania do i po Ziemi Świętej.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=63876

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=63876

książek: 1925
Marta | 2013-02-15
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 05 lutego 2013

Muzułmanie przynajmniej raz w życiu muszą odbyć pielgrzymkę do Mekki. I choć chrześcijanie nie maja tego narzuconego „z góry”, to jednak coraz więcej wiernych decyduje się na podróż śladami życia Jezusa. Zobaczyć na własne oczy kolebkę chrześcijaństwa – to musi być wielkie przeżycie. Organizacja takiej wyprawy nie jest trudna. W końcu w dzisiejszych czasach świat stoi przed nami otworem. Z odpowiednim zapasem gotówki można pojechać dosłownie wszędzie.
Autor przemierza Ziemię Świętą śladami dawnych proroków, patriarchów, apostołów, a przede wszystkim Jezusa i jego rodziny. W międzyczasie próbuje tłumaczyć sytuację historyczną i polityczną krainy, na której terenie trwają wieczne konflikty zbrojne. Przywołuje zabawne sytuacje ze swojej własnej pielgrzymki. Ostrzega, że każdorazowe przekraczanie granic Izraela i Palestyny może być nieprzyjemnym przeżyciem, gdyż pielgrzymi są każdorazowo szczegółowo kontrolowani. Uprzedzać, aby nie nastawiać się na wielkie uniesienia religijne, bo...

" - Ile jest warta Jerozolima?
- Nic... Wszystko!"

Przepięknie wydana książka z wieloma, umilającymi lekturę, wspaniałymi ilustracjami.

Luik | 2017-06-20
Kamil_Golis | 2017-02-17