Uwaga, budowa! Jak się projektuje i buduje dom

Tłumaczenie: Emilia Kledzik
Wydawnictwo: Media Rodzina
8 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Achtung, fertig, Baustelle! : wie ein Haus geplant und gebaut wird
978-83-7278-590-9
budowa, dla dzieci

Bestsellerowa w Niemczech, oryginalna edukacyjna książka dla dzieci pokazująca proces budowy domu - od pomysłu do realizacji. Historia opowiedziana jest w pierwszej osobie przez Marka, chłopca relacjonującego czytelnikom swoją przygodę, gdy uczestniczy w powstawaniu domu - od etapu pomysłu, przez fazę powstania projektu, przygotowanie miejsca - po drobiazgowo pokazaną budowę i etap wyposażania budynku.
Atrakcyjne rozwiązania edytorskie, m.in. zakładki uzupełniają narrację, prezentując kolejne etapy, zawierają fachowe rysunki planów, materiałów budowlanych, narzędzi. Książka uczy, na przykładzie dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia - jakim jest budowa domu, że nawet bardzo złożony plan można wcielić w życie, pod warunkiem że dysponuje się wiedzą i umiejętnością profesjonalnego zorganizowania pracy.

W roku 2010 książka została nominowana do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteraturpreis.

Publikacja wydana dzięki pomocy finansowej Przedsiębiorstwa Techniczno-Budowlanego Nickel Sp. z o.o.

źródło opisu: Media Rodzina, 2011

źródło okładki: Wydawnictwo Media Rodzina

anitakilian | 2014-12-15
Na półkach: Przeczytane, Maciuś

Bardzo ciekawa książka dla ciekawych świata chłopców. Krok po kroku opisana jest tu budowa domu, bez pominięcia nawet takich szczegółów jak zbrojenie stropu. A wszystko w przystępnym języku i z ciekawymi ilustracjami oraz szkicami architekta. Jak dla mnie bomba!

czarny-motyl | 2014-09-04
Przeczytana: 19 października 2014