Obiekt pożądania

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Wydawnictwo: Albatros
A Green Desire
Rewolwerowiec

"Obiekt Pożądania" to historia dwóch braci, różnych od siebie, jak dzień i noc. Wychowywani bez ojca przez zmęczoną życiem, schorowaną matkę, od najmłodszych lat rywalizują z sobą, poznając rządzące światem twarde reguły. Wszystko zmienia się, wraz z przyjazdem bogatej ciotki, która oferuje chłopcom wygodne życie w wielkim Bostonie. Chapin decyduje się na wyjazd, jednak Tipton postanawia pozostać przy matce. Uczciwy i pracowity, sam zdobywa kolejne szczeble kariery, podczas gdy Chapin dzięki wpływom i pieniądzom ciotki podbija kręgi bostońskiej i nowojorskiej socjety. Rywalizacja między braćmi zaostrza się, gdy obaj zakochują się w Jophy - żywiołowej portugalskiej dziewczynie, rozkochanej w morzu, statkach i magicznych opowieściach o niezbadanych lądach. Odtrącony Chapin postanawia się zemścić i wznieca pożar na statku należącym do rodziny dziewczyny. Nie wie jednak, że pod pokładem jest jej dziadek - słynny kapitan Manuel Gaspa.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,948,143...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/948/d_1439.jpg

Joanna | 2013-11-04
Przeczytana: 04 października 2012

Obyczajowa powieść przedstawiająca losy dobrego brata Tiptona, złego brata Chapina oraz kobiety, w której oboje bracia są zakochani - Jophy. Tłem historii bohaterów są lata 20-40 XX w. Tipton i Chapin jako bohaterowie american dream "od pucybuta do milionera" poznają smak sukcesu, władzy, z którymi nieodłącznie spleciona jest zawiść i chciwość. Bracia zostają uwikłani w niebezpieczną grę, którą podsyca rywalizacja o Jophy.
Powieść czyta się szybko i przyjemnie. Wielki minus za polskie tłumaczenie tytułu- sorry, ale "obiekt pożądania" kojarzy mi się bardziej z dennym harlekinem a nie ambitną powieścią z jaką niewątpliwie mamy do czynienia.

MilenaK | 2015-03-16
Przeczytana: listopad 2014

Jedna z lepszych ksiazek ktore przeczytalam. Przyjemnie sledzilam losy dwoch braci Tiptona i Chapina, oraz zony jednego z nich - Jophy.
Nie podobalo mi sie jednak zakonczenie, poniewaz bylo bardzo smutne a ja wole typowo szczesliwe zakonczenia.

Gosia9101 | 2015-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Śwetna książka, intrygujące postacie i ciekawy bieg wydarzeń.

wera | 2017-04-25
Sylwia | 2016-12-16