Złodzieje Nieba

Himmelsdiebe
978-83-7508-467-2
literatura piękna
Blue_Velvet

Ich pierwsze spotkanie na wernisażu w Londynie było magiczne. A potem Laurę Paddington, niespełna dwudziestoletnią studentkę malarstwa, i Harry’ego Wintera, artystę i ekscentryka, połączyła wielka bezwarunkowa miłość, która pozwalała im przekraczać kolejne granice. Wbrew woli...rodziców Laura ruszyła za Harrym do Paryża, upajając się życiem w kręgu francuskiej bohemy lat trzydziestych XX w. Gdy świat sprzysięga się przeciwko nim także tam, uciekają do Sainte-Odile, wioski w Prowansji, gdzie stwarzają swój raj, z którego jednak wkrótce zostają wygnani. Nastają ponure czasy. W trakcie odysei, która poprowadzi ich przez całą Europę, okaże się, co jest silniejsze: rzeczywistość czy fantazja, barbarzyństwo czy miłość.
Powieść o sztuce wielkiej miłości, granicach fantazji i potędze namiętności.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/index.php

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/index.php

sara | 2015-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2015

Czytając "Złodziei nieba" przenosimy się do innego świata pełnego magii, miłości oraz twórczości dwojga niezwykle utalentowanych osób. Ciekawa przygoda z Peterem Prange, na pewno powrócę jeszcze do jego książek!

kluskaxd | 2015-05-12
Na półkach: Przeczytane, Romanse
Przeczytana: 03 maja 2015

Super, super, super i jeszcze raz super :D wzruszajaca, smieszna, a momentami czasem denerwujaca i to w tej ksiazce mi sie podoba. Warta poswiecenia swojego czasu!!! POLECAM!!

Dominika | 2015-05-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 12 maja 2015

O tej książce nie da się zapomnieć...

Fioletoowa | 2015-04-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 31 marca 2015

Recenzja pochodzi z bloga: natala-czyta.blogspot.com

Sztuka, XX wiek, romans i Francja - te kilka haseł mogłyby śmiało charakteryzować książkę Petera Prange. Złodzieje nieba zachęcają nie tylko klimatyczną okładką, która woła do czytelników "dotknij mnie!", ale również tajemniczym opisem - wspomina o pierwszym spotkaniu głównych bohaterów, pojawia się również kontur, zaledwie szkic obu postaci (Laura - dwudziestoletnia studentka malarstwa i Harry - artysta i ekscentryk) oraz nawiązuje, bo nie sposób pominąć tego wydarzenia, do II Wojny Światowej. To wszystko ukazane na tle malarstwa, a za tematy przewodnie służą miłość, namiętność i pasja do... życia. Brzmi pięknie, prawda?

I tak, i nie. Na malarstwie nie znam się i przyznaję to bez wstydu, bo nigdy nie ciągnęło mnie w te strony sztuki. Pod tym względem Bóg poskąpił mi talentu, dlatego oglądając obrazy na języku polskim mogę tylko nieśmiało komentować co ładniejsze i brzydsze elementy, modląc się w duchu, żeby nikt nie zauważył...

Nicość | 2015-03-22

Coś dla artystów. Mimo że nie uważam siebie za artystkę to bardzo mi się podobała. Była taka wyrazista i pełna emocji.

magia78 | 2015-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: maj 2015

87/2015

chabrowaczytelniczka | 2014-07-22
Przeczytana: 04 lipca 2014

Peter Prange to doktor filozofii i pisarz. Jego książka ,,Bursztynowy amulet” od razu doczekała się ekranizacji. Kolejny bestseller, który wyszedł spod jego pióra to ,,Ostatni harem”. Jak spodobała mi się ta książka?
Laura Paddington i Harry Winter spotykają się przez przypadek i od razu zaczyna między nimi iskrzyć. Łączy ich pasja jaką jest malarstwo, dzieli wiek. Życie kobiety zmienia się diametralnie gdy pomimo zakazom wpływowych rodziców ucieka z ukochanym do Paryża. Rozpoczyna się druga wojna światowa. Czy ich miłość przetrwa?
Gdy zaczęłam czytać poszukałam opinii o tej książce w Internecie. Ku mojemu przerażeniu były one raczej negatywne. Czy tak właśnie jest? Książka ta jest wzorowana na postaciach dwóch słynnych malarzy Leonory Carrington i Maxa Ernsta. Nie jest to ich biografia. Autor zainspirował się ich historią, a sam wymyślił całą resztę.
Książka jest na swój sposób dziwna, jak dusza artysty. Granice pomiędzy normalnym życiem, a obłędem praktycznie się w niej...

książek: 2029
Asia-Polihymnia | 2014-04-25
Na półkach: Inne, Przeczytane
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Książka niełatwa w odbiorze. Zarówno obrazy malowane przez bohaterów historii, jak i sama narracja, to czysty dadaizm i surrealizm.
Książka w niesamowity sposób prowadzi czytelnika wśród dylematów artysty, jak nie zatracić samego siebie w świecie własnej wyobraźni, jak stąpać po cienkiej linii między zatraceniem się w sztuce (w przypadku sztuki czerpiącej z podświadomości), a obłędem.

MountainTobacco | 2014-04-01

Złodzieje Nieba to opowieść, dla której inspiracją jest życie dwojga artystów: Maxa Ernsta i Leonory Carrington. Podczas czytania powieści odczuwa się głęboko wrażenie, że jest to historia bardziej traktująca o magu-malarzu. Wnosi to użyty przez autora sposób prowadzenia narracji, jakby z perspektywy głównej bohaterki, mimo iż nie jest ona pisana w pierwszej osobie. Niezwykle silnie została zarysowana osobowość malarza, której opis stanowi najmocniejszą stronę tej opowieści. Dodatkowo stopniowo widać rozkwit twórczości samej bohaterki. Niezwykle spodobały mi się w tej historii również cudaczne i przepełnione magią dialogi... Poza tym znów możemy zajrzeć przez okno (nie tylko pracowni), nawnosić trochę błota na dywany dwóch niebanalnych osobowości - artystów. Gwarantuję Wam, że nudno nie będzie;)

Izabela Szady | 2014-01-11
Przeczytana: 15 października 2013

Wypożyczyłam na chybił trafił a książka okazała się istną rewelacją. Napisane prostym językiem i wciąga tak, że nie można się od niej oderwać. Zaskakująca i wspaniała książka o miłości. O przeszkodach na jej drodze. O wojnie, nienawiści, zazdrości i o tym jak życie potrafi być skomplikowane.

W tej książce zaskakujące jest to, że nie zawsze ta pierwsza miłość jest miłością do końca życia, a co ważniejsze że inna miłość może uleczyć.

Przeczytajcie. Nie pożałujecie.