Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest lato

Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest lato Anita Jeram, Sam McBratney
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest lato
Anita JeramSam McBratney Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham (tom 3) opowieści dla młodszych dzieci
18 str. 18 min.
opowieści dla młodszych dzieci
Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham (tom 3)
Guess How Much I Love You in the Summer
Egmont Polska
2007-01-01
2007-01-01
18 min.
Jarosław Mikołajewski
kocham cię zajączek jeram

Okładka książki Czy będziesz moim przyjacielem? Anita Jeram, Sam McBratney
Czy będziesz m... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...

Serię "Nawet nie wiesz,jak bardzo cię kocham" poznaliśmy dopiero teraz. Widziałam,że jest taka bajka,jednak nigdy nie zatrzymaliśmy się przy niej na dłużej. Za to książeczki są przecudowne! Delikatne,estetyczne,pięknie wydane. Czytanie i oglądanie ich to sama przyjemność.

Pakiet składa się z czterech por roku: kiedy jest wiosna,kiedy jest lato,kiedy jest jesień i kiedy jest zima. Każda z nich to krótka historyjka króliczka i jego taty przepełniona radością, miłością, dziecięcą zabawą i urokiem. Malutka ilość tekstu sprawia,że można je czytać już z dziećmi w wieku 2-3 latka,a uroczy bohaterowie na pewno skradną dziecięce serca. Do tego piękne wykonanie,twarde okładki i wklejki estetyką odpowiadające danej porze roku. Prawdziwe perełka wśród książek dla dzieci.
Oprócz wyglądu,który zachwyca pod każdym aspektem, można zachwycić się też treścią. Bo choć prosta i krótka,ma w sobie mądrość i ogrom ciepła. Pokazuje miłość w czystym wydaniu: wszystko się zmienia,pory roku przemijają,ale miłość zawsze pozostaje tak samo silna i piękna <3

Mało tekstu, o miłości króliczej. Przez kolory do sedna, mimo to bez zachwytów. Wole część dużą z serii.

Nadszedł czas na ostatnią już przygodę z serią ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cie kocham’’. Serdecznie zapraszam najmłodszych czytelników na letnią i jesienną porcję zabaw w towarzystwie Małego Brązowego Zajączka i Dużego Brązowego Zająca.

Latem świat jest pełen pięknych kolorów. Mały i Duży Zajączek przemierzają pobliskie tereny obserwując świat w rozkwicie i wymieniając swoje ulubione rzeczy. I tak Duży Brązowy Zając ukochał błękitne letnie niebo, soczystą zieleń liści. Jednak czy mali czytelnicy zgadną jaki jest ulubiony kolor Małego i Dużego Zajączka?

Z kolei jesień jest świetną porą na zabawy wśród spadających liści i wiejącego wiatru. Ten ostatni będzie przyczyną pewnego psikusa, który Mały Zajączek spłata Dużemu.

Kolejne dwie książeczki, to następna porcja uroczych historii. Prostych, nie zawierających morału, jednak uderzających w czytelnika słodyczą i uroczą relacją między jej bohaterami, którzy niezależnie od pory roku świetnie się czują i bawią w swoim towarzystwie.

Jeżeli mieliście już styczność z książeczkami z serii ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham’’ z pewnością nie trzeba będzie Was namawiać do sięgnięcia po dwie ostatnie pozycje czyli ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham kiedy jest lato” i ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham kiedy jest jesień”. Tak jak w przypadku poprzedniczek te małe książeczki stanowią prostą, ale niezwykle uroczą lekturę, która trafia do serca, a przy tym zachwyca ślicznymi ilustracjami. Jestem pewna, że najmłodsi czytelnicy pokochają Małego Brązowego Zajączka i Dużego Brązowego Zająca i z zainteresowaniem będą śledzić ich wspólne harce wśród wszystkich czterech pór roku.

Recenzja dostępna na stronie Kosz z Książkami.

Czy nauka pór roku może iść w parze z opowieściami o miłości? Sam M’Bratney udowadnia, że tak. Jego opowieści o zającach to historie, z których piękne uczucia wyłaniają się z każdej strony. Ciepłe relacje, zrozumienie, akceptacja, uwaga – wszystko to możemy zobaczyć w opowieściach zatytułowanych „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”. Przygody zajęcy pozwalają nam podglądać młodego bohatera poznającego świat pod opieką rodzica. Stajemy się świadkami budowania więzi, poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie. Mały Brązowy Zajączek wie, że zawsze może liczyć na swojego tatę. To on pokazuje swojemu synkowi świat. I tak też jest w każdym tomie poświęconym porom roku. Każda z książek wprowadza nas w świat zmian zachodzących w przyrodzie. Dziś opowiem Wam o wszystkich, bo poza porami roku i miłością pokazują coś jeszcze: przepisy na zabawy, wspieranie dziecka.
W świat wiosny zabiera nas tom „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna”. Skupiamy się na przemianach: z małych listków wyrasta duże drzewo, z gąsienicy powstaje motyl, z kijanki mamy żabę, a z Małego Brązowego Zajączka kiedyś wyroście Duży Brązowy Zając. Przyglądanie się przyrodzie, dostrzeganie zmian, zauważanie rodzącego się życia to ciekawy pomysł na aktywność dla kilkulatków. Przy okazji czytania takiej lektury warto wykonać z dzieckiem proste prace plastyczne: pokolorować zwierzaki, wykleić wiosenne drzewo, stworzyć pięknego motyla i gąsienicę, a później razem z tymi pracami wejść w świat książkowych bohaterów.
Lato wybucha pełnią kolorów w tomie „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest lato”. Który kolor będzie tym ulubionym? I jakie rośliny można zobaczyć na łące? Przekonajcie się sami i też pobawcie się ze swoimi pociechami w opowieści o kolorach, zgadywanki dotyczące roślin. To pozwoli pięknie wprowadzić dzieci w świat barw, ich podstawowych barw, stworzyć skojarzenia.
Jesień to czas zabaw z wiatrem przenoszącym liście. Klimat tej pory roku pięknie pokazany jest w tomie „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest jesień”. Zające kicają tu sporo. Ścigają wiatr, przeskakują przez liście, porzucone pudełka, a czasami udają straszne stwory skradające się do siebie. Na szczęście potwory nie istnieją tylko świetna zabawa i duża miłość rodzica do dziecka oraz dziecka do rodzica.
„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocha, kiedy jest zima” to opowieść o zabawie na śniegu. W czasie kicania zgadują, co łączy czy kojarzy się z danym przedmiotem. Jest to zabawa taka jak te, które polegają na połączenie ze sobą przedmiotów do siebie pasujących. Każda mijana rzecz to pretekst do zadania pytania, co się z nią łączy. Będzie to dobry pomysł aktywności na zabawę z dzieckiem w czasie spaceru. W książce bohaterzy trafiają na drzewo, pajęczynę, ptaki, rzekę. Raz jeden, raz drugi zadają pytanie, na które druga osoba musi znaleźć odpowiedź. Zabawa w przemienność jest niesamowicie ważna do rozwijania umiejętności społecznych. Do tego całość podsumowana tym, że dziecko przynależy do rodzica i jest niesamowicie ważne, kochane. Mamy piękną scenkę tulących się Zajączków.
Piękne opowieści Sama McBratney’a wzbogacone pełnymi ciepła ilustracjami Anity Jeram pokazują dziecięcy świat z całą różnorodnością zabaw. W książce „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” wchodzimy w temat usypiania, pokazywania, dlaczego kolejnego dnia trzeba mieć dużo energii. Zwyczajne czynności są tu pretekstem do opowiadania o swoich uczuciach. I ten klimat zachowany jest właśnie w najnowszych tomach. Każda aktywność to pretekst do powiedzenia i pokazania dziecku swojej miłości. Piękny zwyczaj w rodzinie zajączków pozwala malcowi poczuć się niezwykle ważnym.
Wielkim plusem prostych historii jest wzbogacenie jej przez piękne ilustracje, które będą Wam przypominały wyczyny Waszych dzieci w czasie spacerów wchodzenie na pień drzewa, skakanie na mnie, gonitwy po pagórkach, wchodzenie na drzewo, wyciąganie paluszków do granic możliwości, a wszystko aby opisać bezmiar swoich uczuć. Takie bliskie dzieciom aktywności sprawią, że łatwiej będzie im się identyfikować z małym bohaterem i jego rodzicem. Duża czcionka sprawi, że będzie to doskonała pierwsza czytanka z niewielką ilością tekstu. Książki polecam wszystkim przedszkolakom.

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Czytane z Julką

Dodaj cytat z książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham kiedy jest lato