Pomagamy ptakom

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
83-7073-410-3
ptaki, zwierzęta, przyroda, ekologia, natura
flora i fauna

Ptaki zasiedlają wszelkie możliwe środowiska na kuli. Są doskonale przystosowane do miejsc i okoliczności w jakich żyją. Gdy naturalne środowisko w pełni odpowiada ich wymaganiom, to wiodą szczęśliwy żywot, dogadzając sobie w każdy możliwy sposób: jedząc co i kiedy chcą, gasząc swobodnie pragnienie, kąpiąc się do woli w wodzie, promieniach słońca, gorącym piasku lub pyle, śpiewając gdy przyjdzie im na to ochota, drzemiąc kiedy zechcą i przystępując do lęgów w najbardziej do tego dogodnym okresie. Gdy im się w jakimś miejscu przestaje podobać, to przelatują do innego, czasem migrując na znaczne odległości, trudne do ogarnięcia umysłem dla normalnego śmiertelnika.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Multico, 2005

źródło okładki: Oficyna Wydawnicza Multico

Magdalena | 2018-02-12

Króciutka, ale przydatna. Doświadczony "ptasiarz" nic nowego nie znajdzie. Ale polecam szczególnie dzieciom i młodzieży, którzy dopiero odkrywają ptasi świat.

parus | 2015-06-05

Dobrze jest ją mieć na półce. Przydaje się.