Zgłosuj na książki roku 2017

Carrighar Sally - Lato skute lodem

Tłumaczenie: Ludwika Woźnicka
Icebound summer
Claudia

,,Mech ze skarpy spłynął z powodzią. Leming skulił się w małym dołku, patrząc w napięciu, jak przepływają lodowe bloki.''

źródło opisu: http://sklep1.vivarium.com.pl/k/97000/Lato-skute-lodem

źródło okładki: http://sklep1.vivarium.com.pl/k/97000/Lato-skute-lodem

Gosia | 2016-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Carrighar Saly napisała książkę dla dzieci, jak sądzę, gdyż została ona wydana przez wydawnictwo Nasza Księgarnia.
Myślę jednak, że dla dzieci może być ona trudna w odbiorze, ponieważ jest ona jednym wielkim opisem. Poza jednym rozdziałem brak w niej zupełnie dialogów.
Każdy rozdział poświęcony jest innemu zwierzęciu północnej krainy: leming, niedźwiedź polarny, mors, humbak, rybitwa, siewka - to główni bohaterowie. Opis życia prowadzony jest z pozycji zwierzęcia.
Pozycja ciekawa, ale trzeba trochę zainteresowania, by przeczytać ją z przyjemnością.

Zbyszek | 2013-11-05
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka