Rycerze i rycerstwo w średniowieczu

Tłumaczenie: Edyta Trojańska
Wydawnictwo: Rebis
Chevaliers et chevalerie au moyen age
Achaswer

Wnikliwe i szczegółowe studium procesu powstania i rozwijania się zawodu i stanu rycerskiego. Autor analizuje i interpretuje procesy społeczne, bada fakty historyczne, które przyczyniły się do wyodrębnienia tej grupy społecznej. Bogactwo szczegółów i informacji oraz przystępność wywodu sprawiają, że lektura tej książki jest zarówno pouczająca, jak i przyjemna.

źródło opisu: Od Wydawcy

Draconiveyo | 2017-04-04
Na półkach: Przeczytane, 2017, Historia
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Jakkolwiek początkowo podszedłem do niektórych stwierdzeń Floriego z wątpliwością to należy mu przyznać bardzo skrupulatne podejście do problemu. Nie potrafię znaleźć szczególnych zarzutów, poza, być może, dziwną manierą niezdecydowania przy formach nazwisk. Jednak pozycja jest bardzo wartościowa i warta przeczytania, szczególnie, że zachęca do dalszych poszukiwań.

Ania | 2015-04-11

Po przeczytaniu zadanego na zajęcia rozdziału z tej książki mogę twierdzić,że cała pozycja może być bardzo ciekawa hoc niekiedy i nużąca. Wszystko zależny od czytelników , w których ręce ona trafi. Jeśli będą to ludzie chcący dowidzieć się czegoś o dawnym pojmowaniu rycerstwa i o tym jak rozumiano rycerstwo jako grupę społeczna to mogę ręczyć ,że się nie zawiodą.