Rycerze i rycerstwo w średniowieczu

Jean Flori Wydawnictwo: Rebis powieść historyczna
Chevaliers et chevalerie au moyen age
powieść historyczna
Edyta Trojańska
rycerstwo średniowiecze kodeks rycerski feudalizm

Jakkolwiek początkowo podszedłem do niektórych stwierdzeń Floriego z wątpliwością to należy mu przyznać bardzo skrupulatne podejście do problemu. Nie potrafię znaleźć szczególnych zarzutów, poza, być może, dziwną manierą niezdecydowania przy formach nazwisk. Jednak pozycja jest bardzo wartościowa i warta przeczytania, szczególnie, że zachęca do dalszych poszukiwań.

Po przeczytaniu zadanego na zajęcia rozdziału z tej książki mogę twierdzić,że cała pozycja może być bardzo ciekawa hoc niekiedy i nużąca. Wszystko zależny od czytelników , w których ręce ona trafi. Jeśli będą to ludzie chcący dowidzieć się czegoś o dawnym pojmowaniu rycerstwa i o tym jak rozumiano rycerstwo jako grupę społeczna to mogę ręczyć ,że się nie zawiodą.

• Historia
  • Średniowiecze
  • Historia - średniowiecze
  • Historia gospodarcza i społeczna
  • Rycerstwo
  • 7) Historia: 2) Średniowiecze
  • Rycerstwo/zakony rycerskie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Rycerze i rycerstwo w średniowieczu