Okładka książki Moje Powstanie. 63 dni po 60 latach we wspomnieniach czytelników Naszego Dziennika. praca zbiorowa
praca zbiorowa Wydawnictwo: Fundacja Nasza Przyszłość biografia, autobiografia, pamiętnik
Fundacja Nasza Przyszłość

Zdecydowanie warto ją przeczytać i poznać Powstanie Warszawskie z perspektywy zarówno cywili, sanitariuszek jak i powstańców.

Jakkolwiek sądzę, że pomysł, żeby stworzyć książkę złożoną z historii dotyczących powstania warszawskiego pisanych przez zwykłych ludzi (nie pisarzy) jest bardzo szczytny, jednak niestety książkę tę źle się przez to czyta, jako całość. Moim zdaniem to niezbyt zgrabnie i dość chaotycznie ułożony zbiór opowiadań, ale dzięki temu pozycja ma unikatowy walor autentyczności.

Wspomnienia z pierwszej ręki powstańców, pielęgniarek, cywilów. Różne głosy, różne historie i perspektywy, zawsze subiektywne, szczere i ciekawe.

• Warszawa
  • Historia.1 Polityka
  • Kryminały i książki do pociągu
  • 2016