Dr. Axelrod's Atlas of Freshwater Aquarium Fishes
ryby akwariowe
albumy

Oto najnowsze wydanie książki - prawdziwie pięknej i barwnej - będącej od dawna oczekiwanym, wszechstronnym przewodnikiem ryb akwariowych. W książce tej na kolorowych zdjęciach pokazane są gatunki popularne, ale też rzadkie i niezwykłe; gatunki tropikalne, ale i zimnowodne; typowe ryby akwariowe, ale także ryby z naszych wód. Do zdjęć dołączone są praktyczne informacje przydatne w hodowli tych ryb w niewoli. Mówiąc krótko, w tej książce jest wszystko i jest to w dodatku przedstawione w sposób najwygodniejszy dla czytelnika: ryby pogrupowane są rodzinami, stosownie do regionów geograficznych z których pochodzą.
Przedstawione zdjęcia są tak aktualne, że wiele z ryb pokazanych na nich nie jest jeszcze opisanych w literaturze fachowej - każde kolejne wydanie tego albumu zawiera setki kolorowych fotografii nowych gatunków. Każde zdjęcie uzupełnione jest symbolami pozwalającymi poznać warunki hodowlane, zwyczaje i potrzeby pokazanego gatunku, w stopniu wystarczającym do skutecznej hodowli.
Pokazano tu też na zdjęciach kolejne etapy tarła wielu gatunków z rozmaitych rodzin.

źródło opisu: Wydawnictwo MUZA SA, 1992

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Miłośnik | 2018-04-11

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W książce znajdziemy bardzo dużo gatunków ryb, fotografie, lecz nie znajdziemy tam żadnych opisów, i to jest najgorsze jedynie co to: temperatura wody, pojemność zbiornika oraz dla kogo jest to ryba. Nie ma tutaj takich ryb jak płaszczki które hoduję.