Pisma filozoficzne tom 2, Humanizm i poznanie, Rzeczywistość kulturowa i inne pisma filozoficzne,

Tłumaczenie: Jerzy Wocial
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Współczesnych Filozofów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
brak, zbiór tekstów, język oryginalny częsci tekstów oprócz j. polskiego : j. angielski
83-01-0634-0-8
filozofia i etyka
Delur

Znaniecki chciał stworzyć ważną i wpływową teorię, która wprowadziłaby filozofię na nowe tory. I choć ambicje te nie zostały do końca zrealizowane - wielkość i wpływowość tego wybitnego filozofa i socjologa jest filozoficznego systemu pozostały raczej ograniczone - filozoficzna spuścizna autora Rzeczywistości kulturowej jest imponująca. Pozostawił on po sobie zarys systemu filozoficznego zbudowanego wokół pojęcia wartości, w którym usiłował powiązać rozważania o naturze wiedzy, kultury i twórczej działalności człowieka. Już samo to zasługuje na uwagę."

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 1991

źródło okładki: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ) 1991