Upadek cywilizacji zachodniej

Okładka książki Upadek cywilizacji zachodniej
Florian Znaniecki Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego filozofia, etyka
filozofia, etyka
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
2013-01-01
1921-01-01
Filozofia historiozofia kultura socjologia esej szkic europa zachód cywilizacja

Lektura wartościowa i warta przeczytania. Florian Znaniecki dość trafnie opisał pewne zjawiska, a w niektórych punktach jego badań widzę zbieżności z myślą Mariana Zdziechowskiego. Książkę oczywiście polecam. Jej dużym atutem jest przystępny język. Niestety obecnie " Upadek..." jest białym krukiem i ciężko go dostać.

• Drugi obieg PRL
  • Praca