Anielskie sprawki

Wydawnictwo: WAM
978-83-7767-170-2
aleksnadra

Rozmawiać z aniołami umiałam od zawsze, ale kiedy skończyłam osiem lat stałam się powierniczką ich trosk i radości. Nie mogłam tylko zrozumieć, dlaczego anioły wybrały akurat mnie. Może dlatego, że miałam dużo więcej czasu niż inni? Słabe zdrowie nie pozwalało mi uczestniczyć w normalnym dziecięcym świecie. Omijało mnie wiele przyjemności, w zamian przybywało mnóstwo czasu na obserwację mijających mnie chwil.
Może właśnie wtedy znalazłam tamten świat?
A może to on odnalazł mnie?

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=65668

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=65668

97dvana | 2018-07-22

Książka jest niesamowita. Ma w sobie tyle wartości i mądrości, że aż ciężko to opisać. Jest to książka skierowana dla dzieci, ale tak naprawdę dla każdego. Jest taką otuchą dla chorych i cierpiących oraz dla tych co po prostu lubią czytać. Opisy w książce są nadzwyczajne. Można się przenieść do czytanej chwili.

Kiti | 2013-07-29

Agnieszka Przywara swoją książką wygrała konkurs zorganizowany przez Centrum Zdrowia Dziecka, pozycja z pewnością jest warta uwagi.

Bohaterką książki staje się Muszelka, 8-letnia dziewczynka, która ma chore serce. Nie może się za daleko oddalać, jednak nie przeszkadza jej to w pomocy innym. Co jakiś czas w jej domu pojawiają się aniołki mające kłopoty. Muszelka pomaga im je rozwiązać, czy odwdzięczą jej się tym samym?

Książka zasługuje na swoją uwagę chociażby za przesłanie. Autorka starała się ukazać i udało jej się to znakomicie, że pomimo tego jacy jesteśmy, chorzy, zdrowi, młodzi, czy dorośli możemy pomóc osobie potrzebującej. Nie potrzeba do tego wielkich nakładów pieniężnych, wystarczy tylko dobra wola. Dobro zawsze powraca ze zdwojoną siłą.

Opowieść składa się z kilkunastu krótkich opowiadań o aniołkach, które przybywały do Muszelki i potrzebowały jej pomocy. Dziewczynka nie wahała się ani chwili i zawsze znalazła dla nich czas. Dlaczego w życiu codziennym tak nie może...

Łędina | 2013-05-29

W książkach dla nastolatków anioły powstają już tylko według jednego stereotypu: seksownego, umięśnionego chłopaka lub dziewczyny, ze skrzydłami w kolorze bieli lub czerni. Na całe szczęście w powieściach dla dzieci są one nadal niewinnymi i delikatnymi istotkami.

Agnieszka Przywara nie jest zawodową pisarką i trudno na chwilę obecną powiedzieć, czy jeszcze przeczytamy coś innego jej autorstwa. Wzruszona losem dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka, kobieta postanowiła wziąć udział w konkursie organizowanym przez ową placówkę w dwa tysiące dziesiątym roku. Udało jej się, wygrała. "Anielskie sprawki" ukazały się jako książka oraz audiobook.

Muszelka nie może bawić się z rówieśnikami. Nie pozwala jej na to chore serduszko. Dziewczynka, całe dnie spędza na spoglądaniu przez okno, obserwując jak inne dzieci bawią się, biegają i dokazują. Jej pełna smutku i cierpienia egzystencja, była też powodem, dla którego anioły otworzyły przed nią swoje serca.

Od chwili, kiedy te się jej ujawniły,...

Marcelina | 2013-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2013

Czy dziecko może zobaczyć więcej niż dorosły? Czy może zobaczyć anioła i zostać jego przyjacielem?

Książka Agnieszki Przywary "Anielskie sprawki" to wspaniały przykład, że anielscy bohaterowie uczą podstawowych wartości, tak ważnych w świecie małego człowieka. Muszelka to mała dziewczynka, która nie chodzi do szkoły, przeważnie spędza czas w domu i musi uważać na swoje chore serduszko. Pomimo, że dziecko jest chore, nie może się bawić jak jej rówieśnicy – jest niezwykle inteligentną i dojrzała jak na swój wiek osobą. Może dzięki temu może rozmawiać z aniołami, ucząc ich prostych rzeczy, które przynoszą wiele radości i uczą szanować każdy kolejny dzień.
Anioły, które odwiedzają dziewczynkę są jak dzieci – naśladują, pytają i zachwycają się prostymi przyjemnościami. Muszelka dzieli swoich anielskich towarzyszy na trzy grupy: Anioły Bardzo Pogodne, Anioły Mniej Szczęśliwe oraz Anioły Całkiem Zasmucone. Każda z tych istot po spotkaniu z dziewczynką staje się Aniołem Bardzo...

książek: 1951
Anna | 2013-01-17
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Nie spodziewałam się, że ta książka będzie aż tak piękna... Zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Centrum Zdrowia Dziecka i zupełnie mnie to nie dziwi! Na początek zacytuję fragment z prologu książeczki:
"Rozmawiać z nimi umiałam od zawsze. Na początku przychodziły do mnie jedynie w nocy, i wtedy uważałam, że to cudowny i niezwykły sen, ale gdy skończyłam osiem lat zrozumiałam, że to nie była tylko gra mojej wyobraźni."
Poznajemy tu bardzo chorą dziewczynkę, która rozmawia z aniołami, widzi je i im pomaga. Dzieli te skrzydlate postaci na trzy kategorie: Anioły Bardzo Pogodne, Mniej Szczęśliwe i Całkiem Zasmucone. Jest to naprawdę mądrze napisany zbiór opowiadań o przygodach małej Muszelki, która nie może bawić się z innymi dziećmi, ze swoimi rówieśnikami, nie wolno jej biegać, skakać, męczyć się, często też musi jeździć do szpitala, ale pozostaje pogodnym i wesołym dzieckiem. Oczywiście niejednokrotnie jak to mam w zwyczaju bardzo się przy tej lekturze wzruszyłam, otarłam...

aleksnadra | 2013-01-08
Przeczytana: 07 stycznia 2013

"Anielskie sprawki" jest bajką napisaną w ramach konkursu „Bajki dla Tomka” organizowanego przez Centrum Zdrowia Dziecka w 2010 roku. Pani Agnieszka Przywara wzruszona cierpieniem Tomka jak i innych chorych dzieci, postanowiła wziąć udział w konkursie. Wygrała. Na podstawie jej tekstu powstał również audiobook – wydany przez Polskie Radio dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

"Anielskie sprawki" to historia małej dziewczynki, która z powodu swojej choroby nie może żyć tak jak jej rówieśnicy. Jej chore serduszko wymusza bardzo spokojny i spowolniony tryb życia. Przez okno w swoim pokoiku może obserwować zwykłe zabawy dzieci w jej wieku. Podgląda jak biegają, grają w przeróżne gry, cieszą się słońcem. Jak sama mówi: "miałam mnóstwo czasu by obserwować mijające mnie chwile". Może dzięki tej umiejętności wnikliwego postrzegania, świat aniołów stanął przed nią otworem? Bo Muszelka nie tylko widuje anioły, ale z nimi rozmawia, poznaje ich problemy i na swój dziecięcy sposób znajduje...