Uparte dzieci. Od konfliktu do współpracy

Tłumaczenie: Lucyna Wierzbowska
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
8 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Setting Limits with ypur strong-willed child. Eliminating conflict by establishing clear, firm and respectful boundaries
978-83-7489-414-2
wychowanie, rozwój, dziecko, edukacja
Pistacia

Jak wychowywać dziecko o silnym charakterze? Jeśli czasami odnosisz wrażenie, że Twoje dziecko to „mały terrorysta”, jeśli martwisz się, że nikogo nie słucha, i czujesz się bezsilny, pora zastosować jasne zasady, które pomogą Ci wprowadzić zdrową dyscyplinę. Robert J. MacKenzie wyjaśnia, że powodem trudnych zachowań mogą być nie tylko złe nawyki rodziców, ale także (po prostu) trudny...

Jak wychowywać dziecko o silnym charakterze?

Jeśli czasami odnosisz wrażenie, że Twoje dziecko to „mały terrorysta”, jeśli martwisz się, że nikogo nie słucha, i czujesz się bezsilny, pora zastosować jasne zasady, które pomogą Ci wprowadzić zdrową dyscyplinę. Robert J. MacKenzie wyjaśnia, że powodem trudnych zachowań mogą być nie tylko złe nawyki rodziców, ale także (po prostu) trudny charakter dziecka. Jednocześnie przekonuje, że konkretność i opanowanie sprawdzą się o wiele lepiej w konfliktowych sytuacjach, niż krzyki, groźby czy próba sił.

Dzięki tej książce:
zaczniesz współpracować zamiast walczyć,
zbudujesz lepsze relacje z dzieckiem,
stworzysz pozytywną atmosferę w domu.

źródło opisu: http://www.gwp.pl

źródło okładki: http://www.gwp.pl

urwiskowo | 2013-01-17

Czy wydaje się Wam czasami, że Wasze dziecko to mały "terrorysta", który wie dokładnie gdzie "nacisnąć" by osiągnąć to co chce? Borykacie się w ciągłym wymuszaniem, zaniedbywaniem obowiązków lub kompletnym brakiem chęci do współpracy? Zastanawiacie się dlaczego metody wychowawcze, które stosujecie, nie działają choć Wy dwoicie się i troicie? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedzieliście sobie TAK, powinniście sięgnąć po książkę "UPARTE DZIECI. Od konfliktu do współpracy" autorstwa Roberta j. MacKenzie.

Autor bestselerowego poradnika "Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?", który to również miałam okazję przeczytać, stworzył bardzo praktyczny, niedługi przewodnik kierowany przede wszystkim do rodziców dzieci o mocnym charakterze.

Już w pierwszym rozdziale mamy szansę zrozumieć dziecko o silnym charakterze. Dowiemy się kim są, co je charakteryzuje, dlaczego tak trudno jest się z nimi dogadać, dlaczego wywołują skrajne reakcje otoczenia, jak się uczą i jakie metody wychowawcze na...

Krzysztof Janda | 2017-05-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Lektura obowiązkowa dla każdego rodzica.

robaczek | 2018-02-25
Przeczytana: 26 lutego 2018