Ciesz się każdą chwilą, każdą kanapką

Tłumaczenie: Dariusz Bakalarz
Wydawnictwo: Laurum
ENJOY EVERY SANDWICH
978-83-7746-216-4
filozofia, etyka
prylka

Gdy świat się wali... Książki tej nie napisał ani guru, ani święty. Tę książkę napisał lekarz – pracujący w szpitalach medyk zajmujący się między innymi układem krwionośnym – lekarz zajmujący się sercem. Jako dyrektor słynnego instytutu badawczego medycyny prewencyjnej Lee Lipsenthal pomógł tysiącom zmagających się z chorobami pacjentów przezwyciężyć strach przed cierpieniem i śmiercią...

Gdy świat się wali...

Jako dyrektor słynnego instytutu badawczego medycyny prewencyjnej Lee Lipsenthal pomógł tysiącom zmagających się z chorobami pacjentów przezwyciężyć strach przed cierpieniem i śmiercią oraz przyjąć radośniejszy sposób życia. Miał szczęśliwe małżeństwo, dwoje wybitnych dzieci i na co dzień starał się żyć pełnią życia i z poczuciem wdzięczności.
W lipcu 2009 roku jego wiara została wystawiona na próbę, ponieważ wykryto u niego nowotwór krtani. Podczas podejmowanych wspólnie z żoną zmagań z diagnozą, chorobą i terapią odkrył, że nie boi się śmierci nawet w obliczu poczucia własnej śmiertelności. Żył pełnią życia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nawiązując do znakomitej tradycji bestsellerowych Wtorków z Morriem książka Ciesz się każdą kanapką z humorem, sercem i wnikliwością w inspirujący sposób przedstawia kwintesencję wszystkiego, czego Lee nauczył się o poszukiwaniu sensu i celu życia, a także spokoju ducha.

Książka ta stanowi ukoronowanie wszystkiego, czego się nauczyłem. Mam nadzieję, że pomogę ci otworzyć się na własne człowieczeństwo, pogodzić się z niepewnością i żyć w poczuciu wdzięczności.
– fragment książki

źródło opisu: http://www.laurum.pl/b1202-ciesz-sie-kazda-chwila.htm

źródło okładki: http://www.laurum.pl/b1202-ciesz-sie-kazda-chwila.htm

koemata | 2019-03-31
Na półkach: Przeczytane, Audio, 2019
Przeczytana: 31 marca 2019

umierający na raka lekarz opowiada jak sobie radził łącząc wiedzę lekarską z tradycjami rdzennych mieszkańców Ameryki, świadomie rozbija swoją osobowość na części z którymi rozmawia, jego jaźń odbywa podróże szamańskie, a także odkrywa Boga albo jego możliwość; odkrywa, że życie zmieniło się i warto z niego korzystać - "żyć pełnią życia"?

Matt | 2018-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2018

Nie wiem czy to był przypadek, że akurat sięgnąłem po tę książkę w trudnym momencie życia, ale była jak olśnienie.
Historia doktora Lee - prosta, naiwna, ale jakże prawdziwa.
Czułem tę książkę całym sobą - ważne fragmenty zaznaczałem, inne były dla mnie jak "eureka", a przy niektórych uroniłem kilka łez.
Nie jest to książka, która powie Ci krok po kroku co zrobić. Jest to osobista podróż człowieka, który pogodził się ze śmiercią i znalazł dla siebie sposób na szczęśliwe życie.
Z jednej strony - analityczna i pragmatyczna, z drugiej zagłębia się w korytarze ludzkiej duchowości, transcendencji i psychologii. W niektórych momentach można powiedzieć, że mistyczna. Czy uwierzysz w nią - to zależy od Ciebie i od tego jak otwarty umysł masz oraz jak rozwiniętą samoświadomość.
Polecam zarówno dla tych twardo stąpających po ziemi jak również tych, którzy silnie wierzą, że jest coś więcej ponad to co widzimy.

książek: 1938
Demi | 2014-08-21
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

zalecenie: wracać do niej jak najczęściej i cieszyć się każdą kanapką :)