Heidegger i hipopotam idą do nieba. O życiu, śmierci i zaświatach na serio i w żartach

Tłumaczenie: Krzysztof Puławski
Wydawnictwo: Media Rodzina
Heidegger and Hippo walk through those pearly gates using philosophy (and jokes!) to explore life, death, the afterlife, and everything in beetween
978-83-7278-644-9
filozofia, anegdoty
filozofia i etyka
Caroliinee

Autorzy bestselleru „Przychodzi Platon do doktora” na nową filozoficzną wyprawę wyruszają do bram nieba. Chcą przekonać się, co wielcy filozofowie, teologowie, psychoterapeuci i inni mądrale mieli do powiedzenia o życiu, śmierci i o tym, co jest po drugiej stronie. I te wielkie koncepcje wyjaśniają dowcipami i facecjami. Potrafią przywołać uśmiech, nawet gdy mówią o sprawach ostatecznych....

I te wielkie koncepcje wyjaśniają dowcipami i facecjami. Potrafią przywołać uśmiech, nawet gdy mówią o sprawach ostatecznych. Autorzy doskonale zgłębili tajniki czarnego humoru. Kolejna porcja dobrej zabawy.

źródło opisu: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...(?)

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

Artur Schodziński | 2014-09-17
Na półkach: 2014
Przeczytana: 16 września 2014

Sięgnąłem po tę książkę (właściwie audiobooka) ponieważ poprzednia “Przychodzi Platon do doktora” bardzo mnie rozbawiła. Jednak tym razem nie jest już tak zabawnie, nie chodzi tu bynajmniej o temat - śmierć.
Temat jest odważny i dość błyskotliwie ukazany. Mimo humorystycznej formy zachęca to postawienia sobie paru ważnych pytań związanych z naszą egzystencją. Kilka słów o lektorach: Jerzy Stuhr rewelacyjny, syn Maciej - tragiczny, jak w głupich komediach (bardzo mnie mierził) - oczywiście to kwestia gustu.

Doracy | 2017-01-03

Filozoficznie o śmierci.
Rozważania egzystencjalistów przetłumaczone 'z polskiego na nasze', doprawione humorem i podane na tacy. Zapraszam jeśli chcesz dowiedzieć się co egzystencjaliści myśleli o śmierci, i poznać ich sposoby radzenia sobie z lękiem. Chętni na pewno znajdą coś dla siebie i wzbogacą własne przemyślenia. Lubię czarny humor co nie znaczy że temat traktuję lekko, ale czy podejdziemy do tematu śmiertelnie poważnie czy z humorem – nie zmieni to faktów, więc ja wolę z humorem, podejście poważne nieco mnie dołuje (coś podobnego?). Dodatkowo audiobook czytany przez Stuhra, który podkręca atmosferę, może ubawić mimo wagi tematu. Humorystyczna forma nie przeszkadza mi w postawieniu sobie całkiem poważnych pytań egzystencjalnych.
Daję 8 za wyśmienicie spełnione zadanie przybliżenia filozofii laikom, docenią go ci którzy wgryzali się w dzieła filozofów, często nieskutecznie. Dzięki takim książkom miłośników filozofii jest więcej (do tego grona zaliczam i moją skromną osobę).

Antagonista Esklaważu | 2017-06-03
Na półkach: Mam audiobooka

Dużo słabsze, niż pierwsza część, a wersja audiobooka tylko ucierpiała na dodaniu do grona lektorów młodego Stuhra.

Michał Kownacki | 2017-02-03

podobnie jak pierwsza część - przystępnie i zwięźle przedstawione podstawy filozofii okraszone słabymi żartami. w audiobooku, w odróżnieniu od pierwszej części, dochodzi jeszcze do głosu Maciej Stuhr - szkoda. ale przynajmniej rzadko się odzywa.

Kasia | 2015-07-05
Na półkach: Posiadam

Napisana z lekkim przekąsem, niby lekka książka, ale poruszająca ważny temat, przedstawiająca stanowiska wybranych filozofów w klarowny, przystępny sposób. Mnie się podobała.

Yossarian | 2015-05-20
Przeczytana: 2014 rok

Książka którą trzeba przeczytać przed śmiercią ! Audiobook czytany przez Stuhr-ów to mistrzostwo treści i formy . Audiobook jest genialny uśmiałem się do łez .

antyfilidor | 2015-07-02
Przeczytana: 01 lipca 2015

Świetna książka. Świetnie wydany audiobook w interpretacji Jerzego i Macieja Stuhrów.

koemata | 2015-04-30
Na półkach: Az w 2015
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

filozofia po amerykańsku, czyli rozważania o śmierci

Pat | 2014-03-09
Na półkach: Psychologia. Filozofia

Trudny, ważny temat, w bardzo prostym przekazie

Ka_Ha | 2015-03-15
Na półkach: Posiadam

Żarty może już nie są tak zabawne, ale za to treść jest o wiele bardziej wartościowa i ciekawa, dlatego ta książka bardziej mi się podobała niż "Przychodzi Platon...". Szczególnie szałowy był ostatni rozdział o badaniach genetyków i cybernetyków nad metodami, które mogą mieć potencjalnie moc powstrzymania śmierci i o filozoficznych dylematach z tym związanych.