Słownik wiedzy biblijnej

The Oxford Companion to the Bible
słownik, biblia, chrześcijaństwo
religia
Czytam

Główny temat: Dzieło encyklopedyczne zawierające 700 haseł dotyczących Biblii, w tym wiele syntetycznych esejów napisanych przez 250-ciu wybitnych profesorów, specjalistów z 20 krajów świata. Opis książki: Jest to przekład znakomitego „The Oxford Companion to the Bible”. Za podstawę cytowanych tekstów biblijnych przyjęto Biblię Tysiąclecia. Słownik informuje o głównych osobach, miejscach,...

Główny temat:

Opis książki:
Jest to przekład znakomitego „The Oxford Companion to the Bible”. Za podstawę cytowanych tekstów biblijnych przyjęto Biblię Tysiąclecia. Słownik informuje o głównych osobach, miejscach, wydarzeniach, ideach, instytucjach i realiach biblijnych.

Przedstawia także współczesne dyskusje, związane z interpretacją tych tematów biblijnych, powołując się na najnowsze odkrycia archeologów i metody badawcze, stosowane w takich dyscyplinach naukowych, jak antropologia, socjologia i krytyka literacka. Dzieło zawiera także hasła omawiające znaczenie Biblii w dziedzinach takich jak sztuka, prawo, polityka i literatura. W niektórych hasłach znajdują się również odsyłacze do 28 kolorowych map umieszczonych na końcu książki.

Grupa odbiorców:
Bibliści, teologowie, studenci teologii, i innych dziedzin pokrewnych. Nauczyciele i katecheci. Biblioteki akademickie, seminaryjne, parafialne, świeccy.

źródło opisu: http://www.vocatio.com.pl

źródło okładki: http://www.vocatio.com.pl