Małe ogrody

Wydawnictwo: Muza
9788373197619
poradniki

Ogrodnictwo w pomniejszonej skali jest dla większości ludzi koniecznością, choćby z tej prostej przyczyny, że brak im przestrzeni na większy rozmach. Jednakże wydobywanie pełnego potencjału z niewielkiego ogrodu może być rzeczywistym i fascynującym wyzwaniem. Małe naprawdę potrafi być piękne a jego utrzymanie i pielęgnacja sprawiają dużo mniej fatygi. Lektura Encyklopedii pozwoli ci poznać smak radości i wyzwań, jakie wiążą się z udaną uprawą kameralnych ogrodów. Wśród omawianych tematów znajdziesz wszystko, począwszy od planowania niewielkich ogrodów po korzystanie z możliwości, jakie daje miniaturowa szklarnia. Odkryj radość, jaką daje przeistoczenie smaganego wiatrem balkonu w rajski ogród pełen barw i spokoju, naucz się urządzać i obsadzać grządki i rabaty praktykując prostą i łatwą sztukę ogrodniczą w maleńkiej przestrzeni. Zaznaj satysfakcji, jaką daje uprawa świeżych ziół na kuchennym parapecie. Na każdą z części książki składają się odrębne artykuły zgłębiające różnorodne aspekty wybranego tematu. Nacisk położony jest na udzielanie pomocnych porad i praktycznych wskazówek w formie zdjęć opatrzonych zwięzłymi opisami i komentarzami oraz specjalnie zleconych ciągów ilustracji, pokazujących krok po kroku szerokie spektrum ogrodniczych prac i zabiegów. Zadaniem Encyklopedii jest wzbudzenie wiary we własne siły oraz dostarczenie świeżych i oryginalnych pomysłów zarówno dla adeptów jak i doświadczonych ogrodników.

kalah_82 | 2016-06-15