Taktyka działań ochronnych

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Taktyka działań ochronnych - Ochrona osób
978-83-7489-247-6
sqbi

Taktyka działań ochronnych. Ochrona osób to kompendium specjalistycznej wiedzy z zakresu ochrony osób, przeznaczone przede wszystkim dla formacji, instytucji i agencji ochronnych zajmujących się szkoleniem i realizowaniem zadań z zakresu ochrony bezpośredniej. Podręcznik jest efektem doświadczeń autora, zdobytych w trakcie wieloletniej służby w jednostkach specjalnych oraz Biurze Ochrony Rządu.

Jarosław Kaczyński – ukończył Instytut Polityki Społecznej UW (politologia), Wojskową Wyższą Szkołę Oficerską im. T. Kościuszki we Wrocławiu (rozpoznanie), Instytut Stosunków Międzynarodowych UW (bezpieczeństwo narodowe) oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej i E’cole Nationale d’Administration (integracja europejska). Odbył też liczne szkolenia zawodowe w kraju i za granicą.
Staranne wykształcenie łączy z bogatym wieloletnim doświadczeniem. Przez ostatnie 17 lat pracował w Biurze Ochrony Rządu (BOR), przechodząc wszystkie szczeble stanowisk kierowniczych, aż do stanowiska zastępcy szefa BOR - szefa działań ochronnych. Odpowiadał za bezpieczeństwo m.in. Jana Pawła II, Benedykta XVI, prezydentów USA: Georga Busha i Billa Clintona, polskich premierów Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza, a także prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego podczas jego wizyt w Iraku, USA i innych krajach.

źródło opisu: http://www.gwp.pl/6427,taktyka-dzialan-ochronnych-ochrona-osob.html

źródło okładki: http://www.gwp.pl/6427,taktyka-dzialan-ochronnych-ochrona-osob.html

bodzio_14 | 2016-08-12
Przeczytana: 2016 rok