Na progu kosmosu

Okładka książki Na progu kosmosu Bohdan Arct
Okładka książki Na progu kosmosu
Bohdan Arct Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Klub Siedmiu Przygód literatura dziecięca
literatura dziecięca
Klub Siedmiu Przygód
Na progu kosmosu
Nasza Księgarnia
1965-01-01
1965-01-01
kosmos loty przestrzeń gagarin tiereszkowa kosmonauta astronauta

"Na progu kosmosu" to tekst dla laików, dokładnie takich jak ja. Napisana zgrabnie, poukładana, opowiada o początkach kosmonautyki w sposób przystępny i ciekawy. Pozwala też na pewne usystematyzowanie wiedzy w tym temacie. Nie jest to z pewnością podręcznik, ale bardzo przyjemna lektura. Treści są wyważone, nie nudzą, a wręcz przeciwnie zaciekawiają tak, że sama chętnie zostałabym kosmonautą.

Dla osób nie interesujących się tematyką lotów kosmicznych, mimo wszystko znane są takie nazwiska jak Jurij Gagarin, Alan Shepard czy oczywiście Neil Armstrong. Jednak niewiele słyszeliśmy o innych, którzy brali udział w próbnych lotach, żeby zbadać możliwości wysłania człowieka w kosmos, jego funkcjonowania w przestrzeni kosmicznej. Każdy kolejny lot jest pewnego rodzaju przełomem, a prawie każdy z tych pierwszych kosmonautów był swego rodzaju pionierem.

Książka jest napisana świetnie, zawiera dużo wartościowych informacji, opowiada o realnych ludziach, normalnych ludziach z pasją, z marzeniami, z ambicjami. Wielkie uznanie dla nich i dla Autora tej publikacji, za trud i solidność.

Więcej informacji o tej pozycji znajdziecie na moim blogu.

Urocza ramota i piękna fikcja literacka.

Urocza ramota i piękna fikcja literacka.

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa, zaraziła mnie miłością do kosmonautyki :)

• Biografie i Historia
  • Lotnicze
  • Literatura faktu
  • Przeczytane 1996 i wcześniej

Dodaj cytat z książki Na progu kosmosu