Na progu kosmosu

Seria: Klub Siedmiu Przygód
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Na progu kosmosu
Adrian Litwin

Książka w wyczerpujący sposób opisuje przełomowe wydarzenia które doprowadziły ludzkość do możliwości lotów w kosmos. Kolejne rozdziały nakreślają postaci pierwszych kosmonautów, tak po stronie amerykańskiej jak i rosyjskiej, i sytuacje w których uczestniczyli podczas pierwszych lotów w przestrzeń pozaziemską. Na samym jej końcu zawarte są czarno-białe ilustracje stanowiące uzupełnienie tekstu.

źródło opisu: Opis własny

źródło okładki: Zdjęcie własne

RosaCzyta | 2017-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2017

"Na progu kosmosu" to tekst dla laików, dokładnie takich jak ja. Napisana zgrabnie, poukładana, opowiada o początkach kosmonautyki w sposób przystępny i ciekawy. Pozwala też na pewne usystematyzowanie wiedzy w tym temacie. Nie jest to z pewnością podręcznik, ale bardzo przyjemna lektura. Treści są wyważone, nie nudzą, a wręcz przeciwnie zaciekawiają tak, że sama chętnie zostałabym kosmonautą.

Dla osób nie interesujących się tematyką lotów kosmicznych, mimo wszystko znane są takie nazwiska jak Jurij Gagarin, Alan Shepard czy oczywiście Neil Armstrong. Jednak niewiele słyszeliśmy o innych, którzy brali udział w próbnych lotach, żeby zbadać możliwości wysłania człowieka w kosmos, jego funkcjonowania w przestrzeni kosmicznej. Każdy kolejny lot jest pewnego rodzaju przełomem, a prawie każdy z tych pierwszych kosmonautów był swego rodzaju pionierem.

Książka jest napisana świetnie, zawiera dużo wartościowych informacji, opowiada o realnych ludziach, normalnych ludziach z pasją, z...

cranberry | 2015-11-30
Przeczytana: 1988 rok

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa, zaraziła mnie miłością do kosmonautyki :)

Bartek Biedrzycki | 2015-09-15

Urocza ramota i piękna fikcja literacka.