Bajki i bajeczki

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-895-6
7izka7

Proponowany tomik jest zbiorem jedenastu krótkich wierszowanych bajek dla młodszych dzieci. Pogodne, zróżnicowane tematycznie i pięknie ilustrowane bajeczki to urocza lektura na każdą porę roku.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=66570

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=66570

Łędina | 2013-05-29

Dzieci, lubiące rymowane wierszyki, podobno uwielbiają tę książkę. Czytałam wiele opinii, w których uradowane mamy, pisały, że ich synek lub córeczka, szybko nauczył się zamieszczonych w "Bajki i bajeczki" - Izabeli Sagasz tekstów i potem recytował je na przykład podczas zabawy. Cóż, najwyraźniej pozycja jest idealna dla przedszkolaków i raczej nie ma przeciw temu argumentów.

W Internecie o autorce pusto. Podobnie jest z samą książką. Wydawca nie podaje żadnych informacji o kobiecie, co można nawet mu wybaczyć, gdyż w końcu jest to tytuł dla dzieciaków.

Uroczy pajacyk Plątaczek, łobuzuje w przedszkolu dzieci, robiąc wokół siebie bałagan i harmider. Koty, nocą śpiewające i balujące, goszczą na dachach domów, Zębuszka podkłada pod poduszki pieniążki. A ciekawska wiewiórka wyszczubia z dziupli nosek, aby podziwiać zimowy świat.
Nie wszystkie zwrotki wierszyków Izabeli Sagasz są rymowane. Cóż, zdarza się. Są one jednak dużo ciekawsze, niż prace Michała Rusineka, który czerpał...

Na półkach: Przeczytane, WAM

Dzisiaj pokażę Wam taką małą, dosyć cienką, na pierwszy rzut oka niepozorną książeczkę z twardą oprawą, która zawiera w sobie kilka miłych rymowanych bajeczek.

W książeczce znajdziemy jedenaście wierszyków. Niektóre z nich są krótsze, niektóre nieco dłuższe, Jednak wszystkie bez wyjątku są miłe dla ucha i takie naprawdę bardzo ciepłe i dziecięce. Przeczytamy tutaj między innymi o wesołym Plątaczku, który odwiedza pewne przedszkole i bardzo lubi bawić się z dziećmi. Często robi różne psikusy, pląta sznurówki, chowa klocki, podjada ciasteczka, jednak mimo wszystko dzieciaki go uwielbiają :) Znajdzie się tutaj również bajeczka o wróżce Zębuszce, która przychodzi w nocy do dzieciaczków, które zostawiają dla niej ząbki mleczne pod poduszką, a ona za każdy ząbek płaci pięć złotych. Przeczytamy jeszcze o wiewióreczce, której zimą jest naprawdę zimno więc chowa się w swoim ciepłym domku i zasypia słodko i drzemać tak sobie będzie aż do samej wiosny. Jest także bajeczka o dzieciaczkach,...

książek: 1951
Anna | 2012-12-13
Przeczytana: 11 grudnia 2012

Pierwsze książeczki, jakie czytałam mojej Groszek, gdy była mała to były wierszyki. Podobały jej się krótkie, wesołe rymowanki i nie nudziła się nimi tak jak w przypadku długich bajek, przy których szybko traciła zainteresowanie i zaczynała ziewać, choć nie był to czas do spania. Teraz też lubi czytać wiersze, więc tę akurat książeczkę po prostu wzięła do ręki i przeczytała od początku do końca, zachwycając się śmiesznymi lub wzruszającymi historyjkami i pięknymi ilustracjami.
Bajeczki te są ślicznie wydane, w twardej oprawie, jest kolorowo, ciekawie, dużo się dzieje. Mamy tu wierszyki dla przedszkolaków, pełne humoru, barwne rysunki, które zachęcają do zapoznania się z rymowankami. Szczególnie podobał się moim dzieciom wierszyk o wróżce zębuszce, ponieważ bywa ona u nas w domu częstym gościem. Zabiera ząbka, który wypadł z buzi i zostawia pieniążki, dokładnie tak samo, jak napisane jest w tym wierszyku. Jest też temat zimy, piękna opowieść o dokarmianiu ptaszków podczas tej...