Biedronka Fionka. Śniadanie na trawie

Tłumaczenie: Tamara Michałowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biedronka Fionka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Siedmioróg
biedronka fionka

Urocze bajeczki małej biedroneczki charakteryzują się pozytywnym przesłaniem i odwołaniem do dobrych emocji. Przygody Fionki opowiedziane są przyjaznym dla dziecka językiem, literackim, a zarazem prostym, łatwo wpadającym w ucho dzięki płynącej w nim melodii. Piękne i pełne ciepła ilustracje ukazują od najlepszej strony świat przyrody i jej mieszkańców. Pełne radości książeczki o biedronce Fionce doskonale nadają się do czytania dzieciom przed snem lub jako pierwsza lektura dla dzieci zaczynających czytać.

źródło opisu: Siedmioróg, 2013

źródło okładki: www.siedmiorog.pl

nieperfekcyjnie | 2015-05-30
Przeczytana: 30 maja 2015

Często wspominam, że w wolnych chwilach, których niestety wciąż za mało, lubię sięgać po literaturę dziecięcą, która odpręża i relaksuje, a jednocześnie niekiedy porusza istotne tematy, skłaniające do przemyśleń. Z literaturą dziecięcą jestem na bieżąco za sprawą dużo młodszego brata zakochanego w książkach, zatem dzisiaj pragnę podzielić się z Wami moimi wrażeniami na temat świetnej serii autorstwa Elen Lescoat oraz Bénédicte Carboneill.

" Śniadanie na trawie" przedstawia słoneczny majowy dzień z życia biedronki Fionki oraz mrówki Podkówki. Piknik, na który wybierają się przyjaciółki, okazuje się przepełniony przygodami - koniecznością ucieczki przed głodnym ptakiem, odpłynięcie za daleko od brzegu rzeki, a także napełnienie brzuszków poprzez zjedzenie naraz wszystkich smakołyków.

Seria książek o biedronce Fionce stanowi świetną lekturę, zarówno dla maluszków, jak i starszych dzieci, które opanowały...

Kiti | 2015-07-15

Książeczek o zwierzętach i owadach powstało wiele. Nie czytałam jeszcze takiej, w której biedronka przyjaźniłaby się z mrówką. W niczym to jednak nie umniejsza serii o Fionce i Podkówce, a wręcz jest ich atutem.

Dobrą koleżanką biedronki Fionki była mrówka Podkówka. W pewien majowy poranek postanowiły wybrać się na piknik. Jedzenie przygotowała im mama pierwszej dziewczynki, można więc było ruszać w drogę. Nie sądziły, że na trawie może czekać na nie niebezpieczeństwo.

Ta książeczka także ma morał - należy pamiętać o tym, że nawet w miejscu, w którym najmniej byśmy się tego spodziewali, może nam coś zagrażać. Na szczęście są także osoby, które pomogą nam, gdyż nie będą miały z tym problemu. Można to też obrócić w drugą stronę - byśmy to my pomagali innym w potrzebie.

,,Biedronka Fionka" to seria dość mało znana czytelnikom, jednak bardzo ładna pod względem ilustracji i treści. Język jest lekko rymowany, najmniej w ostatniej części, więc te kilkunastostronicowe książeczki czyta...

Kolejna bajeczka dla młodszych dzieciaczków o małej biedroneczce i jej nowej przyjaciółce - Mrówce Podkówce. Tym razem dziewczynki przeżywają koleje przygody, a nawet wpadają w kłopoty :)

Fionka i Podkówka postanowiły wybrać się na piknik. Jednak pyszności, które przygotowała mama biedronka pachniały tak zachęcająco, że nie mogły wytrzymać i postanowiły zjeść je od razu. Położyły kocyk na pobliskiej łące i zaczęły zajadać się smakołykami. Jednak nadleciał groźny ptaszek, który chciał im wszystko wydziobać. Mróweczka bardzo się przestraszyła, ale biedronka była dzielna i pomysłowa. Schowała się za listek i zaczęła nim potrząsać. W końcu wiadomo, że ptaszki są bardzo płochliwe. Ucieszone, że udało im się pozbyć intruza, zjadły całe jedzonko do końca po czym postanowiły przepłynąć się na listu. Niestety zapomniały, że w rzece jest silny nurt, który raz dwa porwał dwie przyjaciółki. Całe szczęście, że pomogła im miła żabka. Jednak i tak czekała je bardzo długa droga do domku. A...

Penelopa | 2017-05-15
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci, 2017