Pinokio

Skrzat
typ
papier
Nikodem
5,66 (6792 ocen i 294 opinie)

Opis książki

Powieść Carlo Collodiego od lat fascynuje czytelników. Autorka tego opracowania postanowiła przybliżyć postać Pinokia najmłodszym, dlatego opowiedziała o nim wierszem. Pinokio, pajacyk wystrugany z drewna, opuszcza starego Dżepetta i wyrusza w świat pełen niebezpieczeństw. Szukając przygód, spotyka na swej drodze wiele postaci, które wykorzystują jego naiwność, a te, które chcą jego dobra,...

Pinokio, pajacyk wystrugany z drewna, opuszcza starego Dżepetta i wyrusza w świat pełen niebezpieczeństw. Szukając przygód, spotyka na swej drodze wiele postaci, które wykorzystują jego naiwność, a te, które chcą jego dobra, często okłamuje. Kiedy zostaje ukarany i wyrastają mu ośle uszy, podejmuje dramatyczną próbę powrotu do ukochanego ojca. Jak skończy się podróż przez morze? Czy spełni się przepowiednia Dobrej Wróżki i Pinokio przemieni się w chłopca? Odpowiedzi szukajcie na kartach tej magicznej książki!

źródło opisu: Skrzat, 2012

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
książek: 20259

Barwna, rodzinna i pouczająca opowieść o lalce, która ożywa... Pinokio to niezwykły pajacyk, który potrafi mówić, poruszać się i myśleć, a także czuć! Gepetto - ubogi lalkarz postanawia wyrzeźbić z polana drewna niezwykłą lalkę, z którą mógłby przemierzać świat i zarabiać na chleb... Rzeźbiąc ją, nie zdaje sobie sprawy, jak niezwykłą kukiełką się ona okaże... Pinokio - jak nazywa lalkę Gepetto - ożywa i przysparza mu nie lada kłopotów... Rusza w świat, uciekając od ojca, zapędza się w kłamstwa, poznaje co to głód pieniądza i samotność... Naprawiając swe czyny, dobrymi uczynkami pokazuje, że ma gorące serce i potrafi kochać, zasługuje w końcu na to, iż wróżka przemienia go w prawdziwego chłopca... Pinokio wraca do domu, do ojca... Ciepła opowieść, z której dzieci wyciągną pouczający morał... Sympatyczna atmosfera sprawia, że z łatwością przenosimy się w świat pisany... Przygody spotykające Pinokia dadzą im na pewno sporo do myślenia, tak więc i wy sięgnijcie po tę niezwykłą książkę!

Szczerze mówiąc, nie za bardzo rozumiem, dlaczego jest to książka dla dzieci. Czytanie jej jako lektury szkolnej było dla mnie istny koszmarem - po prostu ta książka przerażała mnie, była straszna. Żal mi było Dżeppeta - tak kochał Pinokia, tak się starał, żeby mu było dobrze, a Pinokio tylu zmartwień mu przysparzał. Uważam, że Pinokio jest jak bajki braci Grimm - bardziej dla dorosłych niż dla dzieci.

JaneS | 2013-11-19

Kiedyś mama ciągle mi ją czytała do snu, bo tylko przy tej ksiazce potrafiłam zapaść w głeboki sen. Nie wyobrażałam sobie dnia bez niej. Kocham bajki Disneya. Są cudowne, niezapomniane i przemyślane, za co wielki +.

Danway | 2011-12-02
Przeczytana: 1992 rok

Znane na całym świecie i wiecznie żywe przygody drewnianego chłopca imieniem Pinokio oraz jego twórcy (i niemal ojca) Dżepetto...

Utwór pokazujący prawdziwą siłę marzeń i dążenie do nich (wcale nie łatwe) może sprawić cud, by w końcu się spełnić...

Kuba | 2011-02-22

Pamiętam pierwsze wagary w moim życiu. Jako ośmiolatek zamiast pójść do szkoły, schowałem się za kanapą z "Pinokiem" i w ukryciu czytałem:).

Przeczytałam, bo to lektura, ale żadnych zachwytów nie było. Chyba już w tej trzeciej czy czwartej klasie wiedziałam, iż jak się przesadza z cudownością, nawet w literaturze dziecięcej, to efekt nie jest najlepszy.

Kimmm | 2010-09-03

Może i Pinokio jest bajkowy, sympatyczny i momentami zabawny. Ale pamiętam, że ledwo skończyłam ta książkę. I to tylko ze względu na to, iż była lekturą. Gdyby nie to, nie dobrnęłabym do końca. nie ma szans. Jak dla mnie nudna i nieciekawa.

Artur | 2012-01-28
Przeczytana: grudzień 2011

Jedna z najpiękniej ilustrowanych książek dla dzieci, jakie widziałem (a widziałem mnóstwo). Hiperrealistyczne ilustracje Innocentiego są po prostu brawurowe. Perspektywa breugelowska z ogromną dbałością o detale, wszystko na genialnym papierze. I tekst - niby klasyczny, kojarzony przez wszystkich, a tak naprawdę ze świecą szukać ludzi, którzy kojarzą "czystą" wersję. Trzeba wiedzieć, że to, co do tej pory serwowały nam pomniejsze wydawnictwa, to najczęściej nie był tekst Collodiego, a jakaś łagodna fantazja na jego temat. Tu jest inaczej.

Książkowo | 2012-02-26
Przeczytana: 1993 rok

Pięknie napisana i niezwykle pouczająca historia drewnianego pajacyka, który za wszelką cenę chciał stać się zwyczajnym chłopcem.
Ukazuje również dzieciom, iż kłamstwo ma zawsze krótkie nogi, a prawdomówność popłaca.

Natalia | 2013-01-26

Niesamowita książka dla dzieci, która opowiada historię drewnianego pajacyka o imieniu Pinokio. Był on nieposłusznym i niegrzecznym chłopcem, który cały czas kłamał. Dopiero pod koniec zrozumiał swój błąd i postanowił się zmienić. W nagrodę został zmieniony w prawdziwego chłopca.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Marcin Szczygielski
    43. rocznica
    urodzin
    Bo jak się ludzie kochają, z wzajemnością, to nie mają głowy do podłości i są dobrzy.
  • Richard A. Knaak
    54. rocznica
    - Bądź przeklęty!
    - Dziękuję, już jestem Pójdziemy?
  • Ian Fleming
    107. rocznica
    urodzin
    Jedyny sposób, na to, aby rzucić palenie, to przestać i już nie zaczynać. Jeżeli pani chce udawać przez tydzień czy dwa, że porzuca palenie, to ograniczenie ich nic nie da. Tyle, że zanudza się innych i ciągle o tym myśli. (...) A drugi sposób to mieć papierosy za słabe, albo za mocne
  • Małgorzata Szejnert
    79. rocznica
    urodzin
    Pozwoliła mi zadawać pytania. Sama nie zadała ani jednego. Uznała widocznie, że mam prywatny powód, by pytać. Z kolei, jako osoba, która traktowała dosyć obojętnie nocne transporty, co ją dziś zasmuca i niepokoi, miała prywatny powód, by odpowiadać.
  • Maeve Binchy
    75. rocznica
  • Krystyna Żywulska
    97. rocznica
    urodzin
    A czy kiedyś... jeśli nawet uda się wyjść na prawdziwą wolność, czy potrafię nie kojarzyć najpiękniejszego krajobrazu, najbardziej uroczych zakątków z czarnym dymem, z krwistym płomieniem, z rozpaczliwym ostatnim krzykiem palonych ludzi? Chyba nigdy już, nigdy. Ludzie będą mieli swoje sprawy, a ja b... pokaż więcej
  • Irena Krzywicka
    116. rocznica
    urodzin
    A los, wie pan, to nie jest wcale sumienny księgowy, tylko głupi, bezmyślny dureń, który wszystko mili i plącze i wszystko zawsze nie w porę załatwia. Za późno. Za późno, rozumie pan?
  • Patrick White
    103. rocznica
    urodzin
    Fizyczna miłość wydawała mu się teraz jak gdyby wesołym wyścigiem z przeszkodami, w którym ostatecznie prawie każdy zawodnik zasługuje na dyskwalifikację za mniejsze lub większe oszustwa.
  • Wojciech Karolak
    76. rocznica
  • Jarosław Stukan
    42. rocznica
    urodzin
    W człowieku bowiem piękne jest to, że wie, nawet
    jeśli ze swoją wiedzą się nie zgadza.
  • Michał Piróg
    44. rocznica
  • Miljenko Jergović
    49. rocznica
    urodzin
    (...) czuje, jak rośnie w nim strach. I to nie zwyczajny, paniczny, histeryczny ludzki strach, tylko taki, przed którym nie ma ucieczki. Zaczyna się bać, jak w dzień biblijnego potopu, i nikomu nie potrafi powiedzieć, z czego zrobiony jest jego strach. Do szału doprowadza go niezrozumienie, tępota,... pokaż więcej
  • Frank Schätzing
    58. rocznica
    urodzin
    Im bardziej kogoś lubię, tym mi głupiej mu to powiedzieć. Jeśli chodzi o ciebie, jestem prawdopodobnie największym głupcem wszech czasów.
  • Irena Jurgielewiczowa
    12. rocznica
    śmierci
    Jak komuś życie krzywo się ułożyło (...) i jest sam, to robi się trochę dziwny i nieraz głupie pomysły przychodzą mu do głowy.
  • Anne Brontë
    166. rocznica
    śmierci
    Gdy straciłem panią Graham z oczu, zdało mi się, że wraz z nią odeszła cała radość [...]
  • Stefan Wyszyński
    34. rocznica
    śmierci
    Myśl o Mnie, a Ja już będę myślał o tobie”. – „Uwolnisz się od zbędnego niepokoju, daremnych rozważań, zbędnych myśli. Ile natomiast zyskasz czasu, który możesz poświęcić wyłącznie dla Mnie i dla mojego Kościoła. Chcesz mieć więcej czasu? Myśl tylko o Mnie, a przekonasz się, ile przybędzie ci czasu”... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku