Okładka książki Pinokio

Skrzat
typ
papier
Nikodem
5,66 (6802 ocen i 298 opinii)

Opis książki

Powieść Carlo Collodiego od lat fascynuje czytelników. Autorka tego opracowania postanowiła przybliżyć postać Pinokia najmłodszym, dlatego opowiedziała o nim wierszem. Pinokio, pajacyk wystrugany z drewna, opuszcza starego Dżepetta i wyrusza w świat pełen niebezpieczeństw. Szukając przygód, spotyka na swej drodze wiele postaci, które wykorzystują jego naiwność, a te, które chcą jego dobra,...

Pinokio, pajacyk wystrugany z drewna, opuszcza starego Dżepetta i wyrusza w świat pełen niebezpieczeństw. Szukając przygód, spotyka na swej drodze wiele postaci, które wykorzystują jego naiwność, a te, które chcą jego dobra, często okłamuje. Kiedy zostaje ukarany i wyrastają mu ośle uszy, podejmuje dramatyczną próbę powrotu do ukochanego ojca. Jak skończy się podróż przez morze? Czy spełni się przepowiednia Dobrej Wróżki i Pinokio przemieni się w chłopca? Odpowiedzi szukajcie na kartach tej magicznej książki!

źródło opisu: Skrzat, 2012

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Barwna, rodzinna i pouczająca opowieść o lalce, która ożywa... Pinokio to niezwykły pajacyk, który potrafi mówić, poruszać się i myśleć, a także czuć! Gepetto - ubogi lalkarz postanawia wyrzeźbić z polana drewna niezwykłą lalkę, z którą mógłby przemierzać świat i zarabiać na chleb... Rzeźbiąc ją, nie zdaje sobie sprawy, jak niezwykłą kukiełką się ona okaże... Pinokio - jak nazywa lalkę Gepetto - ożywa i przysparza mu nie lada kłopotów... Rusza w świat, uciekając od ojca, zapędza się w kłamstwa, poznaje co to głód pieniądza i samotność... Naprawiając swe czyny, dobrymi uczynkami pokazuje, że ma gorące serce i potrafi kochać, zasługuje w końcu na to, iż wróżka przemienia go w prawdziwego chłopca... Pinokio wraca do domu, do ojca... Ciepła opowieść, z której dzieci wyciągną pouczający morał... Sympatyczna atmosfera sprawia, że z łatwością przenosimy się w świat pisany... Przygody spotykające Pinokia dadzą im na pewno sporo do myślenia, tak więc i wy sięgnijcie po tę niezwykłą książkę!

Szczerze mówiąc, nie za bardzo rozumiem, dlaczego jest to książka dla dzieci. Czytanie jej jako lektury szkolnej było dla mnie istny koszmarem - po prostu ta książka przerażała mnie, była straszna. Żal mi było Dżeppeta - tak kochał Pinokia, tak się starał, żeby mu było dobrze, a Pinokio tylu zmartwień mu przysparzał. Uważam, że Pinokio jest jak bajki braci Grimm - bardziej dla dorosłych niż dla dzieci.

Danway | 2011-12-02
Przeczytana: 1992 rok

Znane na całym świecie i wiecznie żywe przygody drewnianego chłopca imieniem Pinokio oraz jego twórcy (i niemal ojca) Dżepetto...

Utwór pokazujący prawdziwą siłę marzeń i dążenie do nich (wcale nie łatwe) może sprawić cud, by w końcu się spełnić...

JaneS | 2013-11-19

Kiedyś mama ciągle mi ją czytała do snu, bo tylko przy tej ksiazce potrafiłam zapaść w głeboki sen. Nie wyobrażałam sobie dnia bez niej. Kocham bajki Disneya. Są cudowne, niezapomniane i przemyślane, za co wielki +.

Kuba | 2011-02-22

Pamiętam pierwsze wagary w moim życiu. Jako ośmiolatek zamiast pójść do szkoły, schowałem się za kanapą z "Pinokiem" i w ukryciu czytałem:).

Przeczytałam, bo to lektura, ale żadnych zachwytów nie było. Chyba już w tej trzeciej czy czwartej klasie wiedziałam, iż jak się przesadza z cudownością, nawet w literaturze dziecięcej, to efekt nie jest najlepszy.

Kimmm | 2010-09-03

Może i Pinokio jest bajkowy, sympatyczny i momentami zabawny. Ale pamiętam, że ledwo skończyłam ta książkę. I to tylko ze względu na to, iż była lekturą. Gdyby nie to, nie dobrnęłabym do końca. nie ma szans. Jak dla mnie nudna i nieciekawa.

Artur | 2012-01-28
Przeczytana: grudzień 2011

Jedna z najpiękniej ilustrowanych książek dla dzieci, jakie widziałem (a widziałem mnóstwo). Hiperrealistyczne ilustracje Innocentiego są po prostu brawurowe. Perspektywa breugelowska z ogromną dbałością o detale, wszystko na genialnym papierze. I tekst - niby klasyczny, kojarzony przez wszystkich, a tak naprawdę ze świecą szukać ludzi, którzy kojarzą "czystą" wersję. Trzeba wiedzieć, że to, co do tej pory serwowały nam pomniejsze wydawnictwa, to najczęściej nie był tekst Collodiego, a jakaś łagodna fantazja na jego temat. Tu jest inaczej.

Książkowo | 2012-02-26
Przeczytana: 1993 rok

Pięknie napisana i niezwykle pouczająca historia drewnianego pajacyka, który za wszelką cenę chciał stać się zwyczajnym chłopcem.
Ukazuje również dzieciom, iż kłamstwo ma zawsze krótkie nogi, a prawdomówność popłaca.

Natalia | 2013-01-26

Niesamowita książka dla dzieci, która opowiada historię drewnianego pajacyka o imieniu Pinokio. Był on nieposłusznym i niegrzecznym chłopcem, który cały czas kłamał. Dopiero pod koniec zrozumiał swój błąd i postanowił się zmienić. W nagrodę został zmieniony w prawdziwego chłopca.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Olga Tokarczuk
    53. rocznica
    urodzin
    Jak wygląda świat, kiedy życie staje się tęsknotą? Wygląda papierowo, kruszy się w palcach, rozpada. Każdy ruch przygląda się sobie, każda myśl przygląda się sobie, każde uczucie zaczyna się i nie kończy, i w końcu sam przedmiot tęsknoty robi się papierowy i nierzeczywisty. Tylko tęsknienie jest pra... pokaż więcej
  • Antoni Czechow
    146. rocznica
    urodzin
    (...) schudłam, zbrzydłam, zestarzałam się i nic, nic, żadnego zadowolenia,a czas płynie i wciąż się wydaje, że odchodzę od prawdziwego, pięknego życia, odchodzę coraz dalej, coraz dalej, w jakąś otchłań. Rozpacz mnie ogarnia, nie rozumiem, jakim cudem jeszcze żyję i do tej pory nie popełniłam samo... pokaż więcej
  • Matthew Woodring Stover
    53. rocznica
    urodzin
    Miej nadzieję na najlepsze ale przygotuj się na najgorsze
  • Jan Jakub Kolski
    59. rocznica
    urodzin
    Mam nadzieję, że jesteś ciągle w dobrym zdrowiu i podłym nastroju - nie odwrotnie.
  • Philippe Besson
    48. rocznica
    urodzin
    Zresztą od niczego nie da się uciec. Nawet bardziej niż od przeszłości nie da się uciec od tego, kim w głębi jesteśmy. Człowiek jest zakotwiczony w swojej prawdzie raz na zawsze i nie ma najmniejszej szansy, że z tego wyjdzie, że wyrwie się z tych okowów. Walka, szarpanina na nic by się nie zdały. L... pokaż więcej
  • Kai Hermann
    77. rocznica
  • Guido Knopp
    67. rocznica
  • Romain Rolland
    149. rocznica
    urodzin
    Musisz przyznać, Panie Boże, że ci pokoju nijak nie zakłócam, i proszę tylko, byś mi taką samą miarką odpłacił.
  • Monte Cook
    47. rocznica
  • Stanisław Dygat
    37. rocznica
    śmierci
    Kiedy przeżywa się jakąś miłość, eliminuje ona miłości przeszłe i przyszłe.
  • Władysław Bełza
    102. rocznica