Hydrologia dynamiczna

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-01-12310-9
hydrologia dynamiczna
pabo5

Hydrologia dynamiczna została opracowana przez pracowników naukowych Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW. Omówiono w niej obszernie procesy obiegu wody w zlewni i ich wzajemne uwarunkowania z otaczającym środowiskiem. Przyswojenie treści ułatwia zwięzły opis ważniejszych procesów hydrologicznych, możliwości matematycznego modelowania, zastosowania systemów geoinformacyjnych (GIS)w hydrologii. Podręcznik jest przeznaczony przede wszystkim dla słuchaczy specjalizacji hydrologicznych uniwersyteckich wydziałów geograficznych oraz hydrologów wykorzystujących współczesne metody badawcze hydrologii dynamicznej do celów dydaktycznych, badawczych i projektowych.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Zdjecie własnego wykonania

pabo5 | 2012-11-27

Rzetelnie przygotowana pozycja. Dużo wykresów i schematów.

Anuszka | 2014-02-10
Przeczytana: 2012 rok