Pierniki z... apteki Polskie tradycje, kultura i rzemiosło

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przewodnik dla dociekliwych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wrocławski Dom Wydawniczy
83-913531-2-5
Ewela_sa

Gdzie w Polsce powstała pierwsza na świecie cukrownia buraczana,kiedy zniesiono zakaz sprzedaży pierników pospólstwu,dlaczego Wrocław starał się o otwarcie cukrowni trzcinowej u króla pruskiego aż 21 lat,dlaczego mistrzowie piekarscy stawali karnie jak jeden mąż na procesjach Bożego Ciała oraz dlaczego cukier był tak drogi,ze "nawet królowie łyżkami nie mogli go jeść"?.To tylko kilka z wielu pytań,na jakie daje odpowiedź kolejna książka autorstwa Marka Perzyńskiego,absolwenta Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie(obecnie Uniwersytet im.kard.Wyszyńskiego.Obecnie mieszka we Wrocławiu,pracuje jako dziennikarz.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: źródło własne