Kręgi wtajemniczenia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Jolene

Słowo języka - to na poły cudze słowo. Stanie się ono „swoim", kiedy mówiący wypełni je własną intencją, własnym akcentem, zapanuje nad nim... I nie wszystkie słowa z jednakową dla każdego łatwością poddają się temu przywłaszczeniu, temu zagarnięciu. Wiele z nich stawia energiczny opór, inne na zawsze pozostają cudzymi, w ustach mówiącego brzmią obco, nie godzą się na przyswojenie, nie mogą...

przyswojenie, nie mogą włączyć się w nowe konteksty, wypadają z nich; same niejako, wbrew woli użytkownika, ujmują siebie w cudzysłów."

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1992

źródło okładki: www.wbibliotece.pl