Teatr antycznej Grecji

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dramat, Teatr". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
teatr

Pierwsze w naszej literaturze teatrologicznej wyczerpujące i dokładne opracowanie poświęcone praktyce teatru greckiego, znacznie poszerzające i pogłębiające naszą dotychczasową wiedzę o tym teatrze. Autor wykorzystując ogromną literaturę naukową (bibliografia liczy ponad 600 pozycji!), a zwłaszcza najnowsze ustalenia badaczy z różnych krajów, rekonstruuje przebieg całego spektaklu na scenia Dionizosa i opisuje w najdrobniejszych szczegółach wszystkie jego elementy (grę i wygląd aktora, ruch sceniczny i śpiew chóru, charakter i wykonanie muzyki, wygląd sceny i maszynerię teatralną, itd.).

źródło opisu: www.wuwr.com.pl/products/1454.html

źródło okładki: www.wuwr.com.pl/products/1454.html