Niezwykła codzienność. Sztuka widzenia i pisania Kornela Filipowicza

Wydawnictwo: Śląsk
978-83-7164-650-0
Virginia

Książka jest próbą spojrzenia na kluczowe zagadnienia twórczości autora Krajobrazu niewzruszonego. U jej podstaw leży intencja myślowego ogarnięcia całego dorobku artysty oraz dotarcia do istoty tego wieloznaczeniowego, pulsującego różnorodnością pisarstwa. Niezmiernie trudnym zadaniem okazało się nazwanie go jakimiś ogólnymi kategoriami, bowiem wymyka się im skutecznie. W odniesieniu do sztuki pisarskiej Filipowicza zawodzą próby unieruchomienia jej w ramach określonego nurtu stylowego, inspiracji tematycznych, idei, z którymi byłoby jej po drodze. Portret artysty i jego sztuka to całość, która została wyodrębniona po to, by ukazać to, co w niej oryginalne, własne.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe Śląsk

źródło okładki: Wydawnictwo Naukowe Śląsk