Zgłosuj na książki roku 2017

Es gab kein Zurück
978-83-60383-55-1
historia
jahodny

Książka pod redakcją Herberta Reinoßa "Nie było powrotu" to zbiór wspomnień z końca II wojny światowej i pierwszych lat powojennych o ucieczce ludności z Prus Wschodnich. Świadkowie wydarzeń opowiadają o bolesnych przeżyciach i losie ludzi w ostatnich dniach w ojczyźnie, którą musieli opuścić. Wspomnienia czyta się ze wzruszeniem i głębokim współczuciem oraz w poczuciu obowiązku podjęcia...

Wspomnienia czyta się ze wzruszeniem i głębokim współczuciem oraz w poczuciu obowiązku podjęcia wszelkich możliwych działań, by zapobiec powtórzeniu się podobnej niesprawiedliwości.

źródło opisu: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=89&k=Historia

źródło okładki: http://replika.eu/katalog_ksiazek.php?wyd=1&id3=89&k=Historia