Czy Bóg istnieje? Wielkie problemy religii. Dzieci pytają – naukowcy odpowiadają

Tłumaczenie: Kamil Markiewiczowie
Wydawnictwo: Św. Wojciech
Gibt's Gott? Die groben Themen der Religion. Kinder fragen - Forscherinnen und Forscher antworten
978-83-7516-261-5
CzaMag

W tej książce na najciekawsze pytania dzieci na temat Boga i religii odpowiada piętnaścioro naukowców. Ich teksty są łatwe do zrozumienia i oryginalnie zilustrowane, zachęcają do refleksji i samodzielnego zastanowienia się nad poruszanymi problemami. Autorzy odpowiadają między innymi na pytania: Skąd wziął się świat? Skąd mam wiedzieć, czy Bóg naprawdę istnieje? Dlaczego ludzie wyrządzają...

Autorzy odpowiadają między innymi na pytania:

Skąd wziął się świat?
Skąd mam wiedzieć, czy Bóg naprawdę istnieje?
Dlaczego ludzie wyrządzają sobie tyle zła?
Czy Biblia mówi prawdę?
Skąd wzięły się różne religie?
Gdzie mieszka Bóg?
Dlaczego w ogóle przychodzimy na świat, skoro później musimy umrzeć?

źródło opisu: http://www.swietywojciech.pl

źródło okładki: http://www.swietywojciech.pl