Gdzie spotykamy Jezusa? Pytania o Kościół, sakramenty i wiarę

Tłumaczenie: Kamil Markiewicz
Cykl: Dzieci pytają - naukowcy odpowiadają (tom 3) | Seria: Dzieci pytają - naukowcy odpowiadają
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Was macht Jesus in dem Brot? Wissen rund um Kirche, Glaube, Christentum.
historie biblijne
angel_1711

Seria "Dzieci pytają - naukowcy odpowiadają" prezentuje znakomite książki, prowadzące dzieci ku świadomej i radosnej wierze. Grono kompetentnych naukowców traktuje poważnie dociekliwe pytania młodych czytelników, znajdując przy tym świetny język przekazywania wiedzy o sprawach dla chrześcijanina najważniejszych. Niniejszy tom, trzeci w serii (każdy z nich stanowi autonomiczną całość),...

Niniejszy tom, trzeci w serii (każdy z nich stanowi autonomiczną całość), skierowany jest do dzieci, które przyjęły już - lub wkrótce przyjmą - Pierwszą Komunię Świętą, a także do tych nieco starszych.
Co Jezus robi w chlebie? Dlaczego do chrztu potrzebna jest woda? Co wyraża znak krzyża? Czy chrześcijanie wierzą w trzech bogów? Jak działa Duch Święty w czasie bierzmowania? Czy bycie świętym jest męczące? - to tylko niektóre spośród 20 tematów. Nicią łączącą teksty jest pewność, że zawsze możemy ufać Bożej miłości, która nigdy nas nie zawiedzie.
Po każdym rozdziale zamieszczone są pytania i zachęty do dalszych przemyśleń i działań. Walorem książki jest też bez wątpienia atrakcyjna i pomysłowa szata graficzna.

źródło opisu: www.swietywojciech.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie