Biologia przemocy. Jak zrozumienie mózgu, zachowania i środowiska może przerwać błędne koło przemocy.

Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Media Rodzina
The biology of violence. How understanding the brain, behavior and environment can break the vicious circle of aggression.
83-7278-003-X
Monika Nowacka

Na czym polega odkrywczość jej spojrzenia? Najprościej mówiąc, jeśli rozumiemy biologię człowieka, możemy mieć wpływ na przemoc w naszym społeczeństwie. Debatę nad przewagą czynników wrodzonych bądź nabytych czas odłożyć do lamusa. Na prawdopodobieństwo wystąpienia przemocy mają bowiem wpływ zarówno nasze geny, jak i chemia mózgu, gdy jesteśmy dorośli, a także środowisko, w którym...

Na prawdopodobieństwo wystąpienia przemocy mają bowiem wpływ zarówno nasze geny, jak i chemia mózgu, gdy jesteśmy dorośli, a także środowisko, w którym rozpoczynamy życie społeczne jako dzieci. Żaden z tych czynników nigdy nie występuje sam. Patrząc przez pryzmat biologii, widzimy siebie w nieustannej przemianie - nawet gdy jesteśmy w pełni dorosłymi osobnikami. Wszystko wskazuje na to, że jeśli będziemy rozumieć zachowanie człowieka w taki bezprecedensowy i odkrywczy sposób, nasza zdolność do kontrolowania przemocy w życiu społecznym stanie się bez porównania większa.

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

amen | 2014-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2014

Każdy, komu leży na sercu dobro społeczeństwa i zmniejszenie przestępczości powinien zacząć od tej pozycji, a następnie wdrażania metod naukowych i szkolenia psychologów z prawdziwego zdarzenia...