Dusia. Zagubione kaczątko

Zielona Sowa
2012-10-01
2012-10-01
978-83-265-0443-3
na pomoc zwierzakom zwierzęta kaczka kaczątko

Wydaje mi się, że ta książka dla dzieci 4 plus będzie idealna. Może nawet dla bardziej cierpliwego trzylatka, który zaciekawi się treścią i obrazkami co kilka stron wplecionymi w całość.

Treść bardzo prosta, bez zbędnych zawirowań, mówiąca o przygodach małej kaczuszki i dziewczynki, która martwiła się jej losem, zainteresuje dziecko, do tego bardzo urocze obrazki rysowane ołówkiem.

Całość fabuły mało wymagająca, ale ogólnie pozytywne wrażenie.

Kaczuszki to takie urocze stworzenia, prawda? Muszą być na tyle interesujące, że Tina Nolan napisała o nich książeczkę dla młodszych czytelników. Zapewniam, jest tego warta!

Ewa, córka właścicieli schroniska ,,Cichy kąt", uwielbiała i kochała wszystkie zwierzęta, z czego czasem wyśmiewał się jej brat Karol. Nie inaczej było w chwili, gdy ujrzała kaczą rodzinkę - mamę, tatę i cztery malutkie kaczuszki. Od razu zauważyła, ze czwarta z rodzeństwa, którą nazwała Dusią, jest słabsza niż pozostali. Bała się, aby nie została w tyle.

Książeczka jest pełna emocji, ukazuje całą gamę uczuć, obaw o kaczuszkę, o to, co się z nią stanie, czy zaginie, jak jej się uda odnaleźć rodzinę. Dodatkowo na te zwierzęta czeka masa innych niebezpieczeństw. Mogą zostać zjedzone np. przez kota, przejechane przez samochód. Uważajmy więc, czy nie ma gdzieś w pobliżu mniejszych zwierząt, którym możemy zaszkodzić.

Cała seria została bardzo ładnie wydana, a cena moim zdaniem jest też bardzo okazyjna. Przepiękna okładki od razu przyciągają wzrok, a duża czcionka ułatwia czytanie. Dodatkowo ilustracje różnią się od tych, które widziałam w innych tego typu książeczkach o zwierzętach. Te w serii Na pomoc zwierzakom są narysowane ołówkiem, co bardzo dobrze wygląda.

,,Dusia - zagubione kaczątko" to dość krótka, ale jakże ważna opowieść o najmniejszej kaczuszce, która nie nadążała za resztą rodziny. Na końcu znajdują się karty z Dusią. Ten dodatek z tej serii oraz książeczek Holly Webb można wymienić na bransoletki dla najmłodszych. Dusia to ksiązeczka, która na pewno zadowoli wielbicieli zwierząt.

Moja ocena: 5,5/6

Moja Groszek ma 11 lat i uwielbia zwierzęta. Książeczkę, o której chcę napisać polecam z czystym sumieniem każdemu rodzicowi i dziecku w dowolnym wieku. Książek tych jest cała seria i moja córka zaczytuje się w nich już od pewnego czasu. Rysunki w książeczkach są śliczne, a każda opowieść niesie za sobą morał, naukę, dziecko może samo wyciągnąć wnioski i zrozumieć, jak należy się w danej sytuacji zachować. Opisane są tu historie pełne ciepła, miłości, wartości rodzinnych.
"Dusia" to kaczuszka, żółciutka, malutka, urocza, ale też bezbronna i głupiutka niestety. Dziewczynka, która ją dostrzega, zauważa, od razu zwraca na nią uwagę, jakby wyróżniała się spośród innych kaczątek, stara się za wszelką cenę otoczyć ją opieką, ale nie jest to wcale proste i łatwe. Ewa, bo tak ma na imię, mieszka z mamą, tatą i bratem Karolem, jej rodzice prowadzą schronisko dla zwierząt, są ludźmi o dobrych, czułych sercach.
W tej serii są wydane cztery książeczki, każda o innym zwierzątku. Gdy je czytam razem z moją Groszek niejednokrotnie mam w oczach łzy wzruszenia...
Polecam dzieciom wrażliwym, o dobrych serduszkach, takim, które przejmują się losem innych. Myślę, że to świetny pomysł na prezent świąteczny, sama zakupiłam dwie książeczki z innej serii, o pieskach i kotkach, ponieważ moja Groszek marzyła o tym, a 20 grudnia ma urodziny, na razie jednak cicho sza, bo to ma być niespodzianka!
Recenzja pochodzi z mojego bloga asymaka.blog.interia.pl

Super , fajna .

Super , fajna .