Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży

Tłumaczenie: Irena Szuch-Wyszomirska
Cykl: Detektyw Blomkvist (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Kalle Blomkvist och Rasmus
Barbara

Kalle Blomkvist jest postrachem złoczyńców w całej Szwecji. Nie znajdzie się nigdzie drugiego detektywa tak spostrzegawczego i odważnego jak on. Nieustraszony śledczy popada jednak w kłopoty, kiedy na jego oczach zostaje uprowadzony mały Rasmus. Wraz z niezawodnymi przyjaciółmi Kalle wyrusza w pościg za kidnaperami, choć dręczą go wątpliwości. Problem polega na tym, że ma dopiero piętnaście lat...

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2009

źródło okładki: http://nk.com.pl/detektyw-blomkvist-i-rasmus-rycer...»

Herodott | 2019-06-03

Piękna klasyka. Warto!

FayeWang | 2017-10-23
Przeczytana: 23 października 2017

Przyjemnie powrócić do czasów dzieciństwa i świata Astrid Lindgren! I co najlepsze, przygody Białej Róży wciąż mi się podobają:-) A postać Rasmusa... rozbrajająca, ale jakże prawdziwa i przeurocza!

Rysia | 2016-05-21
Przeczytana: 07 maja 2016

Kolejna część przygód małych Rycerzy Białej Róży bardzo mi się podobała. Ich przygody są niesamowite, czyta się szybko, z zainteresowaniem. Polecam wszystkim dzieciakom ;)

Kevorkian | 2015-06-26
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Odkryłam, że subiektywnie nie jestem fanką powieści kryminalnych dla młodzieży, ale obiektywnie ta jest bardzo dobra. Dynamiki akcji mogłoby się uczyć od pani Lindgren wielu współczesnych pisarzy dla dorosłych. Mocną stroną są też realistyczne portrety bohaterów - każdy ma swój temperament, a 5-letnie dziecko się serio zachowuje jak 5-latek (a nie jak np. 12-latek, co się zdarza w literaturze). Z kolei akcja jest miejscami zupełnie nierealistyczna, kidnaperzy to straszne, zadufane w sobie ciapy, bohaterowie co rusz robią śmiertelnie niebezpieczne rzeczy, a ich rodzice - ich właściwie w ogóle w powieści nie ma. Rodzicom zostawia się liścik "nie martwcie się" i można znikać na kilka dni kilkadziesiąt km od domu. Średnio to edukacyjne. :)

Grażyna | 2014-12-13
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

MrPePe1100 | 2014-09-22

Nie mogłem się powstrzymać gdy zobaczyłem drugą część. Też super! Polecam!

Olaa | 2013-07-08

Jedna z moich ulubionych książek Astrid Lindgren. Początek czytałam kilka razy, aby zrozumieć o co chodzi. To było dla mnie wyzwanie. ;)

Książka trzyma w napięciu, zaskakuje, zaciekawia. Z bohaterami naprawdę się można zaprzyjaźnić. Dopingowałam ich z całego serca, miałam nadzieję, że osiągną swój cel. ;)

PABLOPAN | 2012-07-28

Mam nadzieję, że współczesne dzieci również czytają Astrid Lindgren :)

Mirage | 2012-03-01

Książka detektywistyczna, uwielbiam ją za "zabawę", "grę" bohaterów: Rycerzy białej i czerwonej róży. Opis całej akcji (np. podczas pościgu białych róż) jest rewelacyjny. Czytając go czuje się jakbym sama tam była.