Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży

Okładka książki Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży Astrid Lindgren
Okładka książki Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży
Astrid Lindgren Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Detektyw Blomkvist (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Detektyw Blomkvist (tom 3)
Kalle Blomkvist och Rasmus
Nasza Księgarnia
2006-01-01
2006-01-01
Irena Szuch-Wyszomirska

W sumie nie ma zagadek, ale mamy za to trochę akcji i napięcia - z napięciem czeka się, jak Kalle, Anders i Ewa-Lotta wrócą do domu… tym razem zapadło nam w pamięć powiedzonko Rasmusa: a fe do bombki, jakiś ty głupi:) oczywiście nieładnie tak mówić do dorosłych - zwłaszcza jak są grzeczni;)

Ostatni tom trylogii o detektywie Blomviście.
Tym razem Kalle mierzy się z porwaniem.
To jest chyba najbardziej wzruszający tom, a ponad to chyba najbardziej zaskakujący.

Fantastyczne wykonanie audiobooka przez Edytę Jungowską.
Ta seria to takie małe jednoosobowe słuchowiska.

Ostatni tom trylogii o detektywie Blomviście.
Tym razem Kalle mierzy się z porwaniem.

Fantastyczne wykonanie audiobooka przez Edytę Jungowską.
Ta seria to takie małe jednoosobowe słuchowiska.

Kolejne cudowne przygody wybitnego detektywa i jego przyjaciół. Nie mogłam się oderwać!

Piękna klasyka. Warto!

Piękna klasyka. Warto!

Odkryłam, że subiektywnie nie jestem fanką powieści kryminalnych dla młodzieży, ale obiektywnie ta jest bardzo dobra. Dynamiki akcji mogłoby się uczyć od pani Lindgren wielu współczesnych pisarzy dla dorosłych. Mocną stroną są też realistyczne portrety bohaterów - każdy ma swój temperament, a 5-letnie dziecko się serio zachowuje jak 5-latek (a nie jak np. 12-latek, co się zdarza w literaturze). Z kolei akcja jest miejscami zupełnie nierealistyczna, kidnaperzy to straszne, zadufane w sobie ciapy, bohaterowie co rusz robią śmiertelnie niebezpieczne rzeczy, a ich rodzice - ich właściwie w ogóle w powieści nie ma. Rodzicom zostawia się liścik "nie martwcie się" i można znikać na kilka dni kilkadziesiąt km od domu. Średnio to edukacyjne. :)

Nie mogłem się powstrzymać gdy zobaczyłem drugą część. Też super! Polecam!

Nie mogłem się powstrzymać gdy zobaczyłem drugą część. Też super! Polecam!

Jedna z moich ulubionych książek Astrid Lindgren. Początek czytałam kilka razy, aby zrozumieć o co chodzi. To było dla mnie wyzwanie. ;)

Książka trzyma w napięciu, zaskakuje, zaciekawia. Z bohaterami naprawdę się można zaprzyjaźnić. Dopingowałam ich z całego serca, miałam nadzieję, że osiągną swój cel. ;)

Kolejna część przygód małych Rycerzy Białej Róży bardzo mi się podobała. Ich przygody są niesamowite, czyta się szybko, z zainteresowaniem. Polecam wszystkim dzieciakom ;)

Przyjemnie powrócić do czasów dzieciństwa i świata Astrid Lindgren! I co najlepsze, przygody Białej Róży wciąż mi się podobają:-) A postać Rasmusa... rozbrajająca, ale jakże prawdziwa i przeurocza!

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa