Atlas neuroanatomii i neurofizjologii Nettera

Netter's Atlas of Neuroscience
układ nerwowy,
zdrowie, medycyna
Nine

Uzupełniona i poprawiona wersja uznanego podręcznika obejmuje znane z wcześniejszego wydania schematy i ryciny obrazujące budowę oraz czynność układu nerwowego, które uzupełniono licznymi wynikami badań obrazowych. Dołączono również komentarze kliniczne, dzięki którym informacje na temat anatomii i fizjologii układu nerwowego zyskują praktyczny kontekst oraz zachęcają lekarzy i studentów do konfrontowania zdobytej wiedzy ze spostrzeżeniami dokonywanymi przy łóżku chorego. Zmieniony układ rozdziałów lepiej odzwierciedla nie tylko relacje anatomiczne i fizjologiczne, ale przede wszystkim wychodzi naprzeciw potrzebom Czytelnika, prowadząc go od zagadnień ogólnych do bardzo szczegółowych. Wprowadzone w tym wydaniu zmiany ułatwiają przyswojenie wiedzy o budowie i czynności układu nerwowego człowieka nie tylko przedstawicielom zawodów medycznych, ale także tym, którzy sięgną po książkę jako uzupełnienie swojego biologicznego czy humanistycznego wykształcenia. w atlasie: ponad 200 komentarzy klinicznych: zwięzłe opisy rycin badania obrazowe dostęp internetowy do pełnej treści drugiego wydania oryginalnego oraz wielu innych materiałów przez stronę Student Consult

źródło opisu: Wydawnictwo Urban & Partner, 2012

źródło okładki: ksiegmed.pl

Przemek | 2014-02-06
Przeczytana: 12 lutego 2014

Świetne ilustracje wykonane przez Nettera i czytelne schematy. Całość opatrzona zwartym komentarzem (który nie przytłacza rozwlekłością), jak na razie jestem zadowolony. Kolejne ilustracje powtarzają czasem część materiału pokazanego wcześniej co ułatwia zapamiętywanie i porządkowanie materiału wzrokowcom.
Format książki jest ~A4 (kupowałem wysyłkowo i trochę miałem inne wyobrażenie). Właściwie mogłem się tego spodziewać, bo w końcu to atlas.
Ja mam wydanie z 2003 (Felten, Józefowicz).
Nie wiem tylko czemu redaktor polskiego wydania nie używa w spójny sposób skrótów angielskich lub polskich. Np. jest CNS/PNS (central/peripheral nervous system), a obok AUN (autonomiczny układ nerwowy).
Na str. 216 ("Układ sznurów tylnych i czucia epikrytycznego") na rycinie widnieje opis "móżdżek", a namalowany jest mózg... Powtarza się to na str 217. Ale to jedyna wpadka, jaką na razie zauważyłem.

Pomensku | 2013-06-06

Świetna, świetna, często się wzruszałem. Polecam.