Układ nerwowy jelitowy

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-44-6
zdrowie, medycyna
Kamila

„Układ nerwowy jelitowy” to opracowanie adresowane nie tylko dla studentów i lekarzy medycyny weterynaryjnej, ale także dla tych, którzy studiując pokrewne dziedziny wiedzy chcieliby się zapoznać z budową i funkcjonowaniem ENS. Podręcznik w syntetyczny sposób przedstawia aktualny stan wiedzy dotyczący pochodzenia, morfologii, mechanizmów działania oraz plastyczności układu nerwowego jelitowego.

Dr hab. n. wet. Marcin Bartłomiej Arciszewski i dr n. wet. Anna Zacharko-Siembida są pracownikami naukowo-dydaktycznymi Katedry Anatomii i Histologii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Tematyka badawcza prac naukowych autorów obejmuje zagadnienia związane z szeroko pojętą neuroanatomią zwierząt domowych, w tym także morfologią układu nerwowego jelitowego.

Polish_Reader | 2016-01-25
Kathy Feel | 2016-01-03