Niemieckie eldorado

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7437-295-4
emigracja, Niemcy
Vivika

Realistyczna opowieść polskiej emigrantki, ukazująca cienie i blaski życia na Zachodzie, jak również tęsknotę za ojczyzną i krakowskim podwórkiem, z którego wyruszyła kiedyś w daleki świat.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/

Wioleta Sadowska | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

"Może los sam tak rozstrzyga? Selekcjonuje myśli, wydarzenia i postacie?"

Każda emigracja z ojczyzny to inna historia człowieka i jego kolei życiowych. To właśnie przelane na papier życie, którego scenarzystą jest sam los, zaciekawia i pobudza czytelnika do myślenia. Literatura emigracyjna ciągle mnie zaskakuje, gdyż pomimo wielu przeczytanych historii napisanych przez przeróżnych ludzi, nadal potrafi mnie inspirować i wzbudzić tak wiele emocji.

Justyna Poremba-Patze to urodzona w 1959 r. w Krakowie Polka, która podczas stanu wojennego wyemigrowała do NRD, by później przenieść się do RFN. Obecnie mieszka w Düsseldorfie. "Niemieckie eldorado" przedstawia doświadczenia emigracyjne z jakimi przyszło się jej zmierzyć w swoim życiu.

Justyna Poremba-Patze w wieku osiemnastu lat po raz pierwszy wyjeżdża do Drezna do swojej miłości, Niemca Andreasa. Cztery lata owocnego romansu, pełnego miłosnych uniesień w konsekwencji wywołują niezaplanowaną ciążę i szybki ślub. W roku 1981 jako...

Aleksandra | 2017-01-04
Przeczytana: 03 stycznia 2017