historia
kasia

To pionierskie na polskim rynku kompendium dziejów Korei obejmuje okres od chwili pojawienia się pierwszych mieszkańców Półwyspu Koreańskiego po czasy nam najbliższe. Obok tradycyjnej wizji dziejów, rozpowszechnionej w samej Korei, przytacza także wiele teorii i hipotez spoza oficjalnego nurtu badań, tworzonych i rozwijanych w obu państwach koreańskich, Japonii i na Zachodzie. Książka...

Książka przeznaczona jest dla szerokiego kręgu odbiorców – może stanowić zarówno podręcznik akademicki, jak i popularnonaukowe źródło dla osób amatorsko zainteresowanych Dalekim Wschodem. Sprzyjają temu specjalnie wyodrębnione z głównego tekstu i opatrzone fotografiami lub rysunkami noty-dygresje, poświęcone zabytkom kultury i nauki koreańskiej, wielkim postaciom, słynnym miejscom oraz wartym baczniejszej uwagi zagadnieniom.

źródło opisu: Wydawnictwo Akademickie Dialog, 2009

źródło okładki: http://www.dialog.edu.com.pl/index.php?route=produ...»

telefonalarmowy | 2017-10-10
Przeczytana: 10 października 2017

Kompleksowe i bardzo rzetelne opracowanie historii Korei. Obowiązkowa pozycja każdego studenta koreanistyki, ale i jej pasjonatów. Polecam!

Puchacz | 2017-05-26
Przeczytana: 25 maja 2017

Oceniłbym tę książkę wyżej, ale niestety styl autorki jest odrobinę zbyt chaotyczny a tekst zredagowany w taki sposób, że żaden z Polaków nie ma szans połapać się DOKŁADNIE w imionach i nazwach własnych, które są wybitnie egzotyczne i podobne do siebie, często w ramach jednego wątku.
Znalazłem jedną literówkę i kilka błędów stylistycznych. Dodatkowo zaskakuje wybiórczy zestaw map, które z rzadka odzwierciedlają sytuację opisaną w tym czy tamtym rozdziale.
Jednakże oczywistym jest, że jest to dzieło niszowe, na niszowy temat, co wyraźnie wynika z wstępu Autorki. Mimo tych narzekań jestem jej bardzo wdzięczny za podjętą pracę. Korea jest traktowana po macoszemu, niesłusznie. Zapoznałem się z jej historią nie bez przyjemności.

roulucy | 2014-07-21

Pierwsza historia Korei autorstwa polskiego badacza. Zachwyca kompleksowym ujęciem tematu. Niestety książka jest odrobinę przeładowana suchą faktografią. Do minusów należy zaliczyć niezrozumiałą i niekonsekwentną transkrypcję wyrazów koreańskich oraz bardzo pobieżne i skrótowe potraktowanie współczesnej historii Kraju Spokojnego Poranka