Rok 1989 i lata następne

7 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
literatura faktu, reportaż,
literatura faktu
Ag2S

Autorski wybór tekstów, przemówień, wywiadów oraz szkiców jednego z najwybitniejszych polskich polityków i publicystów. Tadeusz Mazowiecki był pierwszym premierem III Rzeczpospolitej, a zarazem ostatnim premierem PRL-u. Współtworzył Unię Demokratyczną i Unię Wolności. Odegrał ogromną rolę w najnowszej historii Polski. Odznaczony m.in. Orderem Orła Białego. W książce znajdą się m.in. jego...

Tadeusz Mazowiecki był pierwszym premierem III Rzeczpospolitej, a zarazem ostatnim premierem PRL-u. Współtworzył Unię Demokratyczną i Unię Wolności. Odegrał ogromną rolę w najnowszej historii Polski. Odznaczony m.in. Orderem Orła Białego. W książce znajdą się m.in. jego słynne przemówienia (jak m.in. exposé o „grubej kresce”) oraz teksty całkowicie premierowe, nigdzie wcześniej niepublikowane.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Rok_1989_i_lata_nastepne_-p-31972-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Rok_1989_i_lata_nastepne_-p-31972-1-30-.html

Katarzyna | 2014-09-06
Przeczytana: 06 września 2014

Wybór tekstów, wywiadów, wspomnień pokazuje nam jakim człowiekiem był i czym się kierował Tadeusz Mazowiecki w swojej działalności jako premier i w latach następnych. Książka także przybliża nam okres przełomu i pierwszy rząd na czele ,którego stanął Mazowiecki. Polecam bardzo, bo to wybitna postać i ciągle mało takich ludzi.

Nominowani do Nagrody im. Kazimierza Moczarskiego

Do nagrody, już po raz piąty, nominowano dziesięć książek po­świę­co­nych naj­now­szej hi­sto­rii Pol­ski, czyli czasów od od­zy­ska­nia nie­pod­le­gło­ści w 1918 roku do współczesności. Wśród nich znalazły się między innymi reportaż historyczny, wspomnienia i biografia.